Avslutad | Klockor – Lördag 5 mars 2005
JOWISSA, Diamond Line, herrur, plast, manuell, plexiglas, metallänk ej original.
BENRUS, Sea Lord, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, länk ej original.
CONTINENTAL, herrur, vitmetall, digital, manuell, plexiglas, defekt, läderband, 1970-tal.
TEGROV, kronograf, herrur, vitmetall, manuell, datum, defekt, plastband, 1970-tal.
CERTINA, DS PRO, Ref nr. 193 7048 12, herrur, titan, analog/digital, quartz, safirglas, originallänk, cert, augusti 2004, box.
Klockor Fortis
FORTIS, Cosmonaut, Ref nr. 602.22.142, serie nr. 5503, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, 24-timmarsvisning, originallänk, läderband, ca 1999, box.
GÜBELIN, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, ca 1957.
THUSSY, herrur, cal AS 984, gulmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett, ca 1955.
LONGINES, damur, 18K guld, manuell, safirglas, ca 1970, länk 18K guld, längd 168-176 mm, box.
Klockor Ebel
EBEL, herrur, nr. 364884, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, pärlemorurtavla (skadad, nr 5 saknas), läderband, inlägg i boetten, går ej, ej signerad i boett och urverk, ca 1930.
Klockor Selza
SELZA, Anniversary, cal ETA 2452, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1959, länk 18K guld, längd 224 mm, totalvikt 76,2 gram.