201 - 220 av 499
1...101112...25 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 mars 2005

Klubbad för

JOWISSA, Diamond Line, herrur, plast, manuell, plexiglas, metallänk ej original.

Utrop: 150 kr

BENRUS, Sea Lord, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, länk ej original.

Utrop: 150 kr

ENZO, hängur, gulmetall, manuell, plexiglas.

Utrop: 500 kr

LEJON, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, läderband, 1960-tal.

150 kr

Utrop: 150 kr

CONTINENTAL, herrur, vitmetall, digital, manuell, plexiglas, defekt, läderband, 1970-tal.

100 kr

Utrop: 150 kr

TEGROV, kronograf, herrur, vitmetall, manuell, datum, defekt, plastband, 1970-tal.

400 kr

Utrop: 500 kr

ASU, herrur, gulmetall, manuell, plexiglas, läderband, ca 1950.

Utrop: 150 kr

CERTINA, DS PRO, Ref nr. 193 7048 12, herrur, titan, analog/digital, quartz, safirglas, originallänk, cert, augusti 2004, box.

Utrop: 2 900 kr

Klockor Fortis

FORTIS, Cosmonaut, Ref nr. 602.22.142, serie nr. 5503, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, 24-timmarsvisning, originallänk, läderband, ca 1999, box.

Utrop: 9 000 kr

MORMORSUR, cylinderur, silver, skadad urtavla, ca 1880.

Utrop: 150 kr

MORMORSUR, cylinderur, 14K guld, glas saknas, bucklor, går ej, ca 1900.

Utrop: 500 kr

MORMORSUR, cylinderur, 18K guld, bucklor, går ej, ca 1890.

Utrop: 700 kr

GÜBELIN, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, ca 1957.

Utrop: 600 kr

THUSSY, herrur, cal AS 984, gulmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett, ca 1955.

Utrop: 150 kr

LONGINES, damur, 18K guld, manuell, safirglas, ca 1970, länk 18K guld, längd 168-176 mm, box.

Utrop: 2 700 kr

MORMORSUR, cylinderur, 18K guld, nyckeldragare, ca 1890, etui. Skadad urtavla.

Utrop: 800 kr

Klockor Ebel

EBEL, herrur, nr. 364884, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, pärlemorurtavla (skadad, nr 5 saknas), läderband, inlägg i boetten, går ej, ej signerad i boett och urverk, ca 1930.

Utrop: 1 900 kr

Klockor Movado

MOVADO, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, skadad boett, ca 1973, box.

1 500 kr

Utrop: 1 500 kr

Klockor Selza

SELZA, Anniversary, cal ETA 2452, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1959, länk 18K guld, längd 224 mm, totalvikt 76,2 gram.

Utrop: 5 900 kr

GUBELIN, damur, Serie nr. 170377, 18K vitt guld, safirglas (skadat), manuell, länk 14K vitt guld med diamanter (ej original).

Utrop: 5 900 kr