Avslutad | Moderna – Lördag 15 mars 1997
RING, 18K vitguld med akvamarin ca. 38.0 ct. och 6 diamanter ca. 0.18 ct., vikt 15.1 g
Smycken Övr diamringar
RING, 18K vitguld med briljant ca 0.78 ct T CAPE(K) /P1 samt 1 st 8/8 slipad diamant
ARMRING, 925 sterling silver, design Georg Jensen, nr 17D, 1933-44
ÖRHÄNGEN, 18K guld med onyx och lapis lazuli, vikt 37.0 g.
Smycken Övr diamringar
RING, 18K guld samt vitguld, 9 briljanter ca. 0.27 ct. TW/VVS, design Atelier Ajour, vikt 9.0 g
ALLIANSRING, 18K guld samt vitguld med 9 briljanter ca. 0.40 ct. W/P1, vikt 5.0 g
BROSCH, 18K guld / vitguld med 3 briljanter ca. 0.08 ct., design Trudell, vikt 33.6 g
Glas Skålar
SKÅL, KOSTA BODA, signerad "Rosa Canina" design Lisa Bauer 1976, Nr. 342/375.
ÖRHÄNGEN 18Kmed 2 st southsea pärlor design Kernen 2 brilj 0.06ct
BRILJANTRING 18k med 15 briljanter totalt 2.55ct ca W VVS-VS handgjord, svensk
Glas Bruksglas
VINGLAS, etsad kristall, "Dalecarlia", KOSTA, design Vicke Lindstrand
Glas Bruksglas
VINGLAS, etsat kristall, "Dalecarlia", KOSTA design Vicke Lindstrand, nagg