261 - 277 av 277
1...121314 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 12 februari 2005

Klubbad för

ARMBAND, 18K vitguld, vikt 23,2 g, längd 18 cm

Utrop: 2 200 kr

COLLIER, 18K vitguld, vikt 26,3 g, längd 41 cm

Utrop: 2 400 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 15,5 g, längd 18 cm

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, 18K guld, vikt 22,6 g, längd 43,5 cm

2 100 kr

Utrop: 2 100 kr

COLLIER, akvamariner, fasetterade kulor, doserade, 85 st, ca 100 ct totalt, L=48 cm, lås 18K vitguld, 2 dia (en skadad) + pärla

Utrop: 3 200 kr

ÖRHÄNGEN + RING, 14K vitguld, briljanter & prinsesslipade dia ca 1,08 ctv, Cr/SI2-P1, stl 16½, stift.

Utrop: 5 200 kr

ARMBAND, 18K guld, fantasi, bredd 3,1 cm, längd 21 cm, vikt 94,7 gr.

Utrop: 7 700 kr

Silver Etui

ETUI, sterling silver, 8 x 6 cm, (cigarettetui) förgylld invändigt

400 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER/SKÄRP, Rey Urban, silver, längd 73 cm, vikt 117 g, 60-tal

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, Cartier, "Trinity", 18K guld, trefärgat, vikt 8,1 g, stl 16, gravyr

Utrop: 3 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med hjärtslipade smaragder, totalt ca 1.36 ct samt briljanter, totalt ca 1.59 ct, W/VS-P.

Utrop: 28 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld med safirer ca.2.20 ct. briljanter 2.50 ct. briljant 0.20 ct.

Utrop: 27 000 kr

ENSTENSRING 18K vitguld med briljant 1,07ct TW(F)/SI1, stl 15 1/4 mm.

Utrop: 45 000 kr

SAFEBOX

350 kr

Utrop: 400 kr

Bild saknas

ENSTENSRING 18K vitguld, prinses- slipad diamant ca 0,35ct, ca G(TW)/VS2, stl 17 3/4, V= 9,4gr.

Utrop: 5 700 kr

Bild saknas

RING, 18K vitguld, 21 bril- janter ca 1,40 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 18, vikt 23,4 gr.

Utrop: 16 000 kr

Bild saknas

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, hjärta m brilj ca 0,80 ctv, ca TW-W/VVS-VS, L=40 cm, V=12gr.

Utrop: 8 500 kr