Avslutad | Klockor – Lördag 5 februari 2005
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, damur, Ref nr. 369/3 575 187, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, oanvänd.
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, designad av Bo Bonfils, Ref nr. 381/3 575 205, herrur, stål, quartz, safirglas, läderband, oanvänd, box
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, designad av Thorup & Bonderup, Ref nr. 348/3 575 101, herrur, svarteloxerad, quartz, safirglas, originallänk, ca 2006, box, ytterkatong
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, designad av Bo Bonfils, Ref nr. 381/3 575 204, herrur, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, oanvänd, box
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, Ref nr. 365B/3 575 136, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, läderband, oanvänd.
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, Ref nr. 365B/3 575 183, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, oanvänd.
ROLEX, Oyster, serie nr. 53591, midsize 29 mm, stål/guld, manuell, plexiglas, (renoverad urtavla), (bakboett skadad), läderband, 1940-tal.
CERTINA, DS, Cascadeur, damur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2003, box.
PIERRE CARDIN, damur, vitmetall, quartz, mineralglas, integrerad länk, längd 192 mm, oanvänd, box.
CERTINA, Attack, damur, stål, quartz, mineralglas, datum, defekt, läderband, oanvänd, box.
Klockor Halda Fickurfabrik
HALDA, fickur, ankarur, 14K guld, verk A, serie nr. 19116, bucklor, gravyr, ca 1906.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16200, serie nr. F132320, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, pärlemorurtavla med 10 st. diamanter, Oysterlänk, cert, dec 2003, box.
TAG HEUER, Kirium, Ref nr. WL5110-0, serie nr. 176477, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1999, box.
ROLEX, Oyster, Precision, Ref nr. 6024, serie nr. 866840, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1953.