Avslutad | Klockor – Lördag 5 februari 2005
Klockor Movado
MOVADO, midsize, 30 mm, nr. 20.2320.315, doublé, quartz, mineralglas, läderband, 1980-tal.
OMEGA, herrur, cal 332, Ref nr. 2398-4, serie nr. 12152611, stål, hammarautomat, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, krona saknas, ca 1951.
OMEGA, Seamaster De Ville, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1970.
MONDIA, Orbitron, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, 1960-tal, metallänk ej original.
HELVETIA, herrur, gulmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1940-tal, metallänk ej original.
Klockor Zodiac
ZODIAC, Glorious, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum (defekt), läderband, ca 1965.
OMEGA, fickur, cal 37,5 L-15P. serie nr. 8482018, ankarur, stål, skadad urtavla, ca 1937.
NIVADA, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, bucklor, läderband, ca 1963.
OMEGA, herrur, cal 571, Ref nr. 3999/4SC, serie nr. 18520981, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.
JAEGER-LE COULTRE, Black Master Power Reserve, Serie nr. 375, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, reservkraftsindikator, liten sekund, läderband, viklås, cert, augusti 1999, box, servad på fabrik augusti 2004.
TAG HEUER, 2000 Classic, Ref nr. WK 1313-0, serie nr. DB0433, damur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 1999.
OMEGA, damur, cal 580, Ref nr. 12970, serie nr. 19852562, boett nr. 506539, 18K guld, manuell, safirglas, 10 st. briljanter, läderband, ca 1963.
OMEGA, De Ville, cal 484, Ref nr. 511222, serie nr. 28074728, damur, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, ca 1970.
Klockor Audemars Piguet
AUDEMARS PIGUET, damur, 18K guld, manuell, mineralglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1962.
Klockor Piaget
PIAGET, herrur, Ref nr. 12501 A6, serie nr. 151661, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 196 mm, fabriksservad augusti 2004.