21 - 40 av 449
123...23 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 februari 2005

Klubbad för

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, silver, 4 delar, GEWE 1968-74, nyrokoko, förgylld invändigt, oanvänd, vikt 1328 gr

Utrop: 9 200 kr

LJUSSTAKAR, 2 st i silver, GEWE 1975, H=15 cm, vikt 471 gr.

Utrop: 2 300 kr

SKÅL, i silver, på fot, H=13 cm, V=368 gr, Stockholm 1922, (bucklor).

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

2 BROSCHER i silver med markasiter, tidigt 1900-tal.

425 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND + RING i 18K guld med 4 vita safirer + små äkta pärlor, stl 17½, öppn.bart armb fr 1916, vikt 12,2 gr tot.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 18 K guld, svensk från 1946, vikt 2,7 gr.

300 kr

Utrop: 350 kr

RING, 14K guld med safir ca 0,90 ct, 6 åttkantslipade diamanter ca 0,03 ctv, stl 17 1/4.

500 kr

Utrop: 600 kr

ARMBAND, 18K guld, X-länk, vikt 65,9 g, längd 20 cm

Utrop: 5 900 kr

12 MATSKEDAR i silver

Utrop: 1 400 kr

12 KAFFESKEDAR i silver

800 kr

Utrop: 700 kr

HÄNGE, Ryskt emaljägg, förgyllt med vita stenar, vikt ca 9,6 gram.

650 kr

Utrop: 700 kr

900 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, gul metall & emalj, etui

2 400 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, vit metall med fåglar i ljublått glas, längd 40 cm.

350 kr

Utrop: 400 kr

KEDJA/HÄNGE, droppe, 18K vitguld med 14 diamanter 0.12ct, vikt 2.4g, L=40cm.

900 kr

Utrop: 300 kr

LJUSSTAKAR, 2 st i silver, rokokostil, H=23 cm, V=2200 gr

Utrop: 7 000 kr

ARMRING, 18K guld, vikt 16 g

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

ARMRING, 18K guld, vikt 24,5 g

Utrop: 2 200 kr

ARMRING, 18K guld, vikt 12,5 g

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljant 0,17 ct, TW/SI, vikt 3,5 g, stl 15

1 600 kr

Utrop: 1 550 kr