301 - 320 av 449
1...151617...23 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 februari 2005

Klubbad för

ARMBAND, 14K vitguld, safirer samt briljanter tot ca 0,96ct ca TW/VS ca 18,5cm 16,9g

Utrop: 8 600 kr

5 SKEDAR i silver, 1802 till 1874

Utrop: 900 kr

RING, 18K guld, briljant ca 0,15ct ca TW(G)/VS, vikt 7,2 g, stl 18 mm.

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K vitguld, pärla omgiven av 11 briljanter ca 0,55 ctv, ca TCr-Cr/SI, Hallbergs 1951 , stl 16 1/4

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljanter ca 0,30 ctv, ca TW/VS, stift.

3 200 kr

Utrop: 2 500 kr

GRÄDDSNIPA i silver, förgylld inv, E Johansson, Gävle 1941, gravyr, vikt 82 gr

Utrop: 500 kr

RINGKLOCKA & DRYCKESKÄRL i silver.

700 kr

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade med guldlås 18K L= 50 cm

Utrop: 800 kr

ARMBAND, 18K vikt 23,2 g x-länk L = 18 cm

Utrop: 1 900 kr

ÖVRIGT, 2 ringar, 4 par örhängen 1 brosch 18K vikt 10.0 g

Utrop: 900 kr

Diverse silversmycken, silvercollier, markasitbrosch brosch flara danica

Utrop: 500 kr

COLLIER, silver Mexico

425 kr

Utrop: 500 kr

Accessoarer Övrigt

TEATERKIKARE

300 kr

Utrop: 400 kr

RING, 18K guls med safirer och brijanter 0,27 ct, W/VS, storlek 17 1/4 mm

Utrop: 1 500 kr

ARMBAND, 18K guld, trefärgat, vikt 71,3 g, längd 19 1/2.

5 400 kr

Utrop: 5 900 kr

ARMBAND, 18K guld/vitguld, vikt 49 g, längd 18 1/2

Utrop: 4 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 0,20 ct, ca Cr-TCa/SI, vikt 5,4 g.

Utrop: 2 000 kr

ARMBAND, 18K guld, x-länk, ca 18cm 9,9g

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, 18K guld, 4,5g

400 kr

Utrop: 500 kr

BÄGARE i silver, London 1858-59, (mindre bucklor + litet hål) H=7½ cm, V=86,4 gr

550 kr

Utrop: 600 kr