341 - 360 av 454
1...171819...23 Gå till

Avslutad | Pant – Onsdag 19 januari 2005

Klubbad för

1 Tavla litografi Alexander Calder 79/100 "Cirklar"

Utrop: 4 500 kr

1 Tavla litografi PT Axel Olson "Ankarspel" (d)

Utrop: 1 600 kr

1 Tavla kopparsnitt A.Trouvain

1 Tavla Lennart Rosensohn lito 50/90 fuktskadad "Synagoga" (d)

650 kr

Utrop: 400 kr

1 Tavla etsning Evert Lundqvist 4/50 34x28cm (d)

1 100 kr

Utrop: 1 500 kr

1 Tavla etsning Evert Lundqvist 1/50 13x22 cm (d)

Utrop: 1 500 kr

1 Tavla litografi Olle Bonnier "slingande vitt" (d)

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

1 Armband 14k. Vikt 13,9g

700 kr

Utrop: 950 kr

1 Herrarmbandsur Certina DS

425 kr

Utrop: 600 kr

Väggrelieff. Sign o dat 1882 Konstmassa "scen av mor med lekande barn" 20 x 25.

1 800 kr

Utrop: 900 kr

1 Tavla akvarell okänd konstnär 18x23 visst färgbortfall

1 Tavla akvarell okänd konstnär 18x23

1 Tavla Lito L.Jirlow "blomor i kruka" 4/380 (d)

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Glasvas Orrefors Simon Gate nagg

Utrop: 750 kr

Pantvaror Övrigt

1 Tesamovar mässing med flertalet ryska stämplar höjd 47 cm

1 000 kr

Utrop: 1 400 kr