1 Tavla litografi Alexander Calder 79/100 "Cirklar"
Utrop: 4 500 kr
1 Tavla litografi PT Axel Olson "Ankarspel" (d)
Utrop: 1 600 kr
1 Tavla kopparsnitt A.Trouvain
1 Tavla Lennart Rosensohn lito 50/90 fuktskadad "Synagoga" (d)
Utrop: 400 kr
1 Tavla etsning Evert Lundqvist 4/50 34x28cm (d)
Utrop: 1 500 kr
1 Tavla etsning Evert Lundqvist 1/50 13x22 cm (d)
1 Tavla litografi Olle Bonnier "slingande vitt" (d)
Utrop: 1 400 kr
1 Armband 14k. Vikt 13,9g
Utrop: 950 kr
1 Herrarmbandsur Certina DS
Utrop: 600 kr
Väggrelieff. Sign o dat 1882 Konstmassa "scen av mor med lekande barn" 20 x 25.
Utrop: 900 kr
1 Tavla akvarell okänd konstnär 18x23 visst färgbortfall
1 Tavla akvarell okänd konstnär 18x23
UTGÅR
1 Tavla Lito L.Jirlow "blomor i kruka" 4/380 (d)
Utrop: 2 000 kr
1 Glasvas Orrefors Simon Gate nagg
Utrop: 750 kr
1 Tesamovar mässing med flertalet ryska stämplar höjd 47 cm
Onsdag 19 jan 2005
Förfallna panter / Pantbanken Storgatan
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm