401 - 420 av 428
1...202122 Gå till

Avslutad | Julklapps – Söndag 12 december 2004

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K guld med briljanter ( nagg) och safirer, stl 16 1/4.

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 9K guld med peridoter och orientaliska pärlor, ( en pärla saknas)

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver med rodokrosit, Birger Haglund

450 kr

Utrop: 500 kr

RING, silver med grön sten, stl 16 3/4

Utrop: 500 kr

COLLIER, 18K vikt 84,9 9 briljanter tot. 0.45 ct CHR/ VS

Utrop: 12 000 kr

KEDJA, 18K vikt 55.0 g L = 60 cm

Utrop: 5 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vikt 18.0 g coraller och mabépärlor

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE, 18K vikt 11.8 g 25 briljanter ca 0.25 ct

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 188 briljanter ca 2,00ct ca W/SI, 2 odlade pärlor 7,5 mm, stift/clips, vikt 33,0 g.

Utrop: 20 000 kr

CARTIER, Brevkniv med klocka, Ref nr. T1220163, serie nr. 1467/2000, quartz, platina pläterad, limiterad i en upplaga om 2000 st, oanvänd, cert, december 2002, box.

Utrop: 12 000 kr

HÄNGE, 18K guld med odlad pärla.

450 kr

Utrop: 550 kr

PÄRLCOLLIER, sötvattenspärlor 9 mm längd 40 cm ca 45 pärlor

Utrop: 3 200 kr

PÄRLCOLLIER, sötvattenspärlor, 6mm, vita, grå, lila samt rosa.

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med 2 odlade pärlor, grå, 7½mm.

350 kr

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor samt briljanter, vikt 4.2g.

Utrop: 2 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 odlade pärlor, vikt 3.5g.

750 kr

Utrop: 700 kr

PIAGET RING, 18K guld med safirer och briljanter, vikt 13,3 g, stl 17 1/4, cert

Utrop: 13 000 kr

Accessoarer Tändare

CARTIERTÄNDARE, doublé, gravyr FCT, skadad

Utrop: 600 kr

BROSCH, camé, silver, ca 30-tal

700 kr

Utrop: 700 kr

FRUKTSKÅL, silver, GAB, år 1918, gravyr.

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr