341 - 360 av 428
1...171819...22 Gå till

Avslutad | Julklapps – Söndag 12 december 2004

Klubbad för

COLLIER, 18K 25.0 g L = 42 cm

Utrop: 2 000 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K vikt 14.2 g stl. 19.5 mm

Utrop: 1 300 kr

ARMBAND, 18K vikt 7.8 g L = 18.5 cm x-länk

Utrop: 700 kr

ARMBAND, 18K 14.5 g x-länk L = 18.5 cm

Utrop: 1 300 kr

ARMBAND, 18K 30.2 g x-länk L = 18.5 cm

Utrop: 2 600 kr

URARMBAND, 18K vikt 43.9 g x-länk L = 16.5

Utrop: 3 500 kr

COLLIER, 18K 18.8 g x-länk med stav L = 45 cm

Utrop: 2 000 kr

KEDJA, 18K 79.0 Kejsarlänk L = 60 cm

Utrop: 6 700 kr

ARMBAND, 18K 21.0 g med berlocker

Utrop: 1 700 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG, antik vikt 9.4 g med orientpärlor gravyr, bucklor

Utrop: 800 kr

COLLIER, 18K 19.9 g x-länk med stav L = 46 cm

Utrop: 1 800 kr

BROSCH, 18K 3.9 g

Utrop: 500 kr

RING, 18K vitguld, 12 prinsess- (TW) & 48 briljantslipade (gula) diamanter ca 1,20 ctv, VS, stl 17 1/4

Utrop: 8 900 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR oinfattad, plomberad, 2,50ct.

Utrop: 1 100 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld cabochonslipad rubin ca 2ct, briljanter ca TW-VS tot ca 0,48ct, kedja ca 40cm tot 6,1g

Utrop: 7 500 kr

RING, 18K guld hjärtslipad citrin samt briljanter tot ca 0,10ct, stl 16 1/2mm 6,0g

Utrop: 2 300 kr

HÄNGE, 18K vitguld, odlad salt sea pärla ca 12mm briljanter ca TW/VS tot ca 0,15ct 6,1g

Utrop: 4 800 kr

RING, silver, Björn Weckström, stl 17 1/4, tillv år 1971.

Utrop: 700 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 25st briljanter ca TW/VS tot ca 0,95ct, längd ca 16cm, 5,3g

Utrop: 8 000 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 52 gammalslipade diamanter ca 4,60 ctv, ca W-TCr/SI (några nagg) L=19 cm, GD & Co 1947, V=20,7 g

Utrop: 40 000 kr