1 par manschettknappar i silver Wiwen Nilsson i originaletui. Vikt 12,2g
Utrop: 2 600 kr
1 par ljusstakar porslin/metall (liten lagning)
Utrop: 4 500 kr
1 kinaskål
Utrop: 400 kr
1 fajansfigurin (skadad)
Utrop: 1 000 kr
1 figurin porslin "bokläsare" (ngt. nagg)
Utrop: 1 800 kr
1 tennkanna rocokostil
Utrop: 500 kr
1 bläckställ i porslin (lagningar på bläckkaret)
Utrop: 650 kr
1 klockställ i porslin
1 käppknopp i porslin
Utrop: 200 kr
1 sked i porslin
Utrop: 50 kr
1 handväska Gucci med bambuhandtag, brun, i påse
Utrop: 2 000 kr
14 kinesiska tallrikar "kompaniporslin"
Utrop: 4 000 kr
2 cremekoppar med lock Marieberg (1 lagad)
1 målad glaskopp "kaninjakt"
Utrop: 275 kr
1 glas på fot
3 tallrikar (ngt skadade)
Utrop: 1 300 kr
1 skålfat (sprucket)
Utrop: 300 kr
1 fajansfat
Utrop: 900 kr
1 tavla blyerts
1 litografi E. Munch ,registreringsbevis finnes bakom visningsdisken.
Utrop: 15 000 kr
Onsdag 8 dec 2004
Förfallna panter / ABV City
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm