Avslutad | Julklapps – Lördag 11 december 2004
RING, 18K vitguld, 3 smaragdslipade diamanter ca 1,36 ct totalt (0,60 + 2 & 0,38), TW-W/SI, stl 16 1/4, V=5,6 gr
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, Constellation, Ref nr. 1392.30.00, serie nr. 57895490, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk (halvstav), viklås, ca 2002.
RING, 18K vitguld, 9 mm odlad pärla, 70 briljanter ca 0,70 ct, ca W-TCr/SI, stl 17, V=6 g
RING, 14K guld, Tahitipärla 10,6 mm, 8 briljanter ca 0,43 ct, W/SI-P1, stl 16 3/4, V=7,1 gr.
RING, 18K vitguld, åttkantslipade diamanter tot 0,21 ct enl gravyr, stl 16 1/2 mm, vikt 7,7g
RING, 18K guld, cabochonslipad turkos och odlade sötvattenspärlor, stämplad Stigbert för Engelbert 1964, stl 16 mm, vikt 7,7g
ALLIANSRING, 18K vitguld, briljanter tot ca 0,35 ct ca TW/VS, Engelbert, stl 17 mm, vikt 3,3g
MANSCHETTKNAPPAR OCH SKJORTKNAPPAR, manschettknappar (förgyllt silver) och skjortknappar (14K guld) med pärlemor, box