Avslutad | Klockor – Lördag 4 december 2004
MORMORSUR, cylinderur, silver, sekundvisare saknas, bucklor, går ej, ca 1905.
BENRUS, damur, 14K guld, manuell, mineralglas, skadad urtavla, länk gulmetall, ca 1960.
BENRUS, herrur, doublé, manuell, liten sekundvisare, skadad urtavla, går ej, sliten boett, ca 1948, metallänk ej original.
Klockor Bulova
BULOVA, herrur, gulmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1955.
OMEGA, Speedmaster Professional, "E.A. Cernan - Apollo XVII, Last man on the moon", Cal 1861, Serie nr. 77102542, PIC nr. 3574.51.00, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, originallänk, cert, oktober 2003, box, Numrerad och limiterad (Nr. 1731/3000).
Klockor Citizen
CITIZEN, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, världstidvisning, ca 1970, metallänk ej original, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 6917, serie nr. 7436035, damur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, diamanturtavla, Jubileelänk, ca 1983, box.
CARTIER, Panthère, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, originallänk (2-radig), viklås, box.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, herrur, Ref nr. 114, doublé, quartz, mineralglas (skadat), läderband, ca 1998.
Klockor Bvlgari
BVLGARI, kronograf, Ref nr. CH 35 S, serie nr. L 4430, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, cert, juli 1996, box.
Klockor Revue Thommen
REVUE THOMMEN, Cricket, herrur, doublé, manuell, plexiglas, alarm, läderband, ca 1990.
OMEGA, herrur, Cal 35,5 L-T1, Serie nr. 6753587, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad boett, läderband, ca 1928.