Avslutad | Klockor – Lördag 4 december 2004
BREITLING, Chronomat, Ref nr. B13048, serie nr. 148916, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Rouleauxlänk, viklås, cert, december 1992, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16030, serie nr. 5858963, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, servad juni 2003, ca 1979.
OMEGA, fickur, ankarur, serie nr. 6362817, silver, skadad urtavla, skadad boett, monogram, gravyr, ca 1926.
CARTIER, Collisée, serie nr. 026638/590002, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, ca 1992.
CERTINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, länk 18K guld (ej original), längd 185 mm.
IWC, damur, cal 41, serie nr. 1348464, boett nr. 1357207, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, läderband, ca 1955.
DAMUR, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, går ej, integrerad länk 18K guld, ca 1925.
ZENITH, El Primero, cal 400, Ref nr. 02.0500.400, serie nr. , kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, cert, november 1997, servad juni 2004, box.
Klockor Rado
RADO, DiaStar, 153.0283.3N, serie nr. 03165442, damur, high-tech ceramic, quartz, safirglas, originallänk, viklås, ca 1999.
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 67194, serie nr. R563453, damur, stål/vitguld, automatisk, safirglas, Jubileelänk, servad oktober 2004, cert, maj 1991, box.
GÜBELIN, damur, 18K guld, manuell, safirglas, defekt, integrerad länk, längd 162-167 mm, totalvikt 28.9 gram.
ROLEX, Oyster Perpetual, sk "Bombe", Ref nr. 6092, serie nr. 79178, herrur, 14K guld, automatisk, plexiglas, läderband, originalspänne 18K guld, ca 1950-tal.
IWC, damur, cal 92, 5 1/2 lig, serie nr. 921461, boett nr. 1006419, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, läderband, utdrag ur arkiv, oktober 1938.
OMEGA, Genève, cal 613, Ref nr. 136 070, serie nr. 28838961, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, ca 1970, länk 18K guld, längd 181 mm, totalvikt 74 gram.
CARTIER, Santos, nr. 8192406805, damur, stål, quartz, safirglas, läderband, cert, oktober 1994, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 15200, serie nr. S584842, herrur, stål, automatisk, safirglas (skadat), datum, Oysterlänk, cert, januari 1997, box.