161 - 180 av 257
1...8910...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 13 november 2004

Klubbad för

RING, 18K vitguld, 2 gammalslipade diamanter ca 0,22 ct, W/SI, stl 16 3/4, vikt 3,2 g.

775 kr

Utrop: 700 kr

ARMRING, Sterling silver, stämplad Rey Urban 1987, vikt 41,8g

450 kr

Utrop: 500 kr

ARMBAND, silver med blå kalcedon samt en glassten (lagad), stämplad Alton 1962, längd 20 cm, vikt 24,2g

Utrop: 200 kr

BROSCH, silver, signerad Alton 1966, vikt 7g

200 kr

Utrop: 200 kr

ARMBAND, silver, stämplad Viktor Jansson 1957, vikt 15,2g, längd 19 cm

275 kr

Utrop: 200 kr

SKEDAR, Silver, 7 st, "Bambu", japåanska stämplar, vikt 15,6g, längd 6,5 cm

225 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ametister ca 5,60 ct, briljanter ca 1,08 ct tot, W-TCr/ VS-SI, stift, vikt 9,9 g.

Utrop: 7 500 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld, hjärta med briljanter ca 2,5 ct samt safirer.

Utrop: 22 000 kr

RING, 18K vitguld med prinsesslipade diamanter, ca G/VVS samt gula briljanter totalt ca 1,2 ct.

8 300 kr

Utrop: 9 800 kr

RING, 18K vitguld med prinsess- samt briljantslipade diamanter ca 1,85 ct, ca TW-W/VVS-VS.

9 500 kr

Utrop: 11 000 kr

DOSA, Sterling silver, invändigt förgylld, stämplad Borgila 1938, vikt 124,5g

2 200 kr

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, 18K guld, Lapponia, längd 43½ cm, tillv 2001, vikt 36,4 g.

Utrop: 9 800 kr

BROSCH, 18K guld / vitguld med 5,4 mm odlad pärla, vikt 6,8 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

2 LJUSSTAKAR, silver, GAB, höjd 13 cm, tillv 1961, vikt 354,8 g.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Cartier, ciselerat mönster i yta, graverad B S.

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K guld med 7 briljanter, totalt 0.25 ct, ca CR/SI, stl 18 1/4 mm

Utrop: 1 800 kr

ARMBAND, 18K guld, x- länk, vikt 19.6 g, längd 20 cm

Utrop: 1 900 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 16,3 g, längd 20 cm

Utrop: 1 600 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 4,6 g, längd 19.5 cm

Utrop: 500 kr