Avslutad | Moderna – Lördag 13 november 2004
RING, 18K vitguld med prinsesslipade samt briljanter totalt ca 2,00 ct ca H(W)/VS. stl 17 1/2 mm.
Visa varaSmycken Armband
ARMBAND, 18K vitguld med briljanter samt prinsesslipade diamanter ca 4,5 ct, ca H(W)/VS, halvstelt, längd 18.5 cm.
RING, 18K guld med prinsesslipade samt briljantslipade diamanter ca 1,85 ct, TW-W/VVS-VS, stl 17 1/4 mm.
Accessoarer Pennor
PARKER, reservoarpenna, silver (delvis förgyllt), stift 18K guld, ca 80-tal, etui
Accessoarer Pennor
CROSS, 3 pennor (reservoar, kulspets & blyerts), 10K rolled gold, etui, extra patron.
RING, 18K vitguld med triljantslipad diamant ca 1,20 ct, W-TCR /VS 1 samt briljanter ca 1,50 ct, TW/VVS, 17 1/2 mm.
ÖRHÄNGEN 18K vitguld, briljanter och prinsesslipade diamanter totalt ca 2 ct, ca TW/VVS, vikt 11,9g.
RING, 18K guld, briljant 0,20 ct enl gravyr, ca TW/VS, Strömdahls, Stjärnringen "Dione", stl 18 1/2 mm, vikt 4,3g
RING, platina, 26 briljanter och 2 carréslipade diamanter ca 0,50 ct totalt, W/SI, stl 16½, vikt 8,2 gram.
RING, platina med carréslipade diamanter ca 0,30 ct, TW/VS, stl 16 3/4, vikt 13,2 gram.
RING, platina, 15 bagettslipade diamanter ca 0,57 ct, TW(G)/VS, stl 16½, vikt 7,1 gram.
RING 18K guld med briljanter och prinsesslipade diamanter totalt ca 2ct, ca TW/VVS, stl 18 1/2, vikt 12 g.
RING 18K vitguld, briljanter och prinsesslipade diamanter tot ca 3,75ct, ca TW-W/VVS, stl 17 1/2
RING, 18K guld, briljanter och bagettslipade diamanter ca 1,05 ct, TW-W/VS-SI, stl 16½, vikt 4,8 gram.