Avslutad | Klockor – Lördag 6 november 2004
OMEGA, fickur, serie nr. 5654688, ankarur, silver, bucklor, skadad urtavla, ca 1921, kedja gulmetall.
FICKUR, savonett, ankarur, silver, skadad urtavla, sekundvisare saknas, defekt, bucklor, ca 1880.
CARTIER, Panthère, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, box.
Klockor Ebel
EBEL, kronograf, Ref nr. 8134901, serie nr. 64101402, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 1995.
Klockor Lassale
JEAN LASSALE, herrur, nr. 7779 011, nr. S4D 043, 18K guld, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, totalvikt 117.5 gram, ca 1990, box.
Klockor Eterna
ETERNA, damur, serie nr. 335960168, 18K guld, quartz, safirglas, originallänk, längd 182-189 mm, totalvikt 71 gram, ca 1980.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Golden Ellipse, Cal 215, Ref nr. 3748/1, Serie nr. 1322735, Boett nr. 532176, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, renoverad urtavla, integrerad länk, längd 180-187 mm, totalvikt 76.0 gram, 1970-tal, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013F, serie nr. 7020523, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1982.
ZENITH, herrur, Cal 7001, Boett nr. 30 0760 180, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband, ca 1970, box.
TISSOT, Seastar Seven, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, 1970-tal, box.
OMEGA, herrur, cal 265, Ref nr. 2639-8, serie nr. 12994112, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1952.
CERTINA, DS-2, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, metallänk ej original.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1960.
Klockor Lemania
LEMANIA, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1950.