121 - 140 av 505
1...678...26 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 november 2004

Klubbad för

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, ankarur, silver, bucklor, sekundvisare saknas, ca 1900.

Utrop: 450 kr

OMEGA, fickur, serie nr. 4812739, ankarur, silver, skadad urtavla, ca 1916.

700 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, serie nr. 5654688, ankarur, silver, bucklor, skadad urtavla, ca 1921, kedja gulmetall.

600 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, savonett, serie nr. 19278313, ankarur, doublé, ca 1914.

Utrop: 950 kr

FICKUR, savonett, ankarur, silver, skadad urtavla, sekundvisare saknas, defekt, bucklor, ca 1880.

Utrop: 900 kr

CARTIER, Panthère, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, box.

Utrop: 49 000 kr

Klockor Ebel

EBEL, kronograf, Ref nr. 8134901, serie nr. 64101402, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 1995.

Utrop: 55 000 kr

Klockor Lassale

JEAN LASSALE, herrur, nr. 7779 011, nr. S4D 043, 18K guld, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, totalvikt 117.5 gram, ca 1990, box.

Utrop: 19 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA, damur, serie nr. 335960168, 18K guld, quartz, safirglas, originallänk, längd 182-189 mm, totalvikt 71 gram, ca 1980.

Utrop: 5 900 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Golden Ellipse, Cal 215, Ref nr. 3748/1, Serie nr. 1322735, Boett nr. 532176, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, renoverad urtavla, integrerad länk, längd 180-187 mm, totalvikt 76.0 gram, 1970-tal, box.

Utrop: 45 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013F, serie nr. 7020523, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1982.

Utrop: 17 000 kr

ZENITH, herrur, Cal 7001, Boett nr. 30 0760 180, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband, ca 1970, box.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

TISSOT, Seastar Seven, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, 1970-tal, box.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

OMEGA, herrur, cal 265, Ref nr. 2639-8, serie nr. 12994112, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1952.

Utrop: 1 200 kr

CERTINA, DS-2, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1970, metallänk ej original.

Utrop: 450 kr

Klockor Atlantic

ATLANTIC, herrur, doublé, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

Utrop: 400 kr

Klockor Lemania

LEMANIA, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1950.

600 kr

Utrop: 700 kr

Klocktillbehör Breguet

BOX, till Breguet armbandsur, modell Aéronavale Type XX, oanvänd.

125 kr

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

BOX, till Chronoswiss armbandsur, oanvänd.

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Vacheron Con

BOX, Vacheron Constantin, armbandsur, läder.

Utrop: 1 400 kr