Avslutad | Klockor – Lördag 6 november 2004
ROLEX, Submariner, Ref nr. 16613, serie nr. U508885, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, ca 2000.
PROMOTIONUR, "850 Racing Volvo", kronograf, herrur, vitmetall, quartz, mineralglas (skadat), datum, läderband, ca 1992.
Klockor Junghans
JUNGHANS, Mega Star, herrur, plast, quartz, plastband, precisionstyrd av radiovågor, plastband, oanvänd.
Klockor Jacques Lemans
JAQUES LEMANS, kronograf, Ref nr.1-1082, herrur, titan, quartz, mineralglas, datum, integrerad länk, cert, september 2004.
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, herrur, cal 266, Ref nr. 2639-13, serie nr. 13654593, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1953.
LÄNK, 18K guld, för herrur, bredd 17 mm, längd 141-148 mm, skadad, monogram, totalvikt 36 gram.
LONGINES, herrur, cal 10.68 Z, serie nr. 6806546, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadade visare, läderband, ca 1945.
FORMIDA, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, 1950-tal, metallänk ej original.
LONGINES, herrur, cal 12.68 Z, Ref nr. 5528 6/163, serie nr. 8656472, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1952.
TISSOT, Seastar Seven, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1978.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, Världsmästarur, herrur, doublé (sliten), manuell, plexiglas, ca 1958, metallänk ej original.
TAG HEUER, Link, Ref nr. WT1313, serie nr. AF3807, damur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, cert, juli 2000, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 1501, serie nr. 719462, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1962.
ROLEX, Submariner, Ref nr. 16618, serie nr. E453267, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, urtavla med 8 st. diamanter och 3 st. safirer, Oysterlänk, cert, augusti 1991, box (day-date).
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, Cal 601, Serie nr. 32640312, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1973.