Avslutad | Klockor – Lördag 6 november 2004
BREITLING, Aerospace, Ref nr. E75362, serie nr. 350072, herrur, titan, quartz, safirglas, analog/digital, Professionallänk (2 st. extra länkbitar), cert, jan 2002, box.
CHRONOGRAPH SUISSE, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, läderband.
OMEGA, damur, cal 484, serie nr. 23144693, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, gravyr, integrerad länk (lagad), ej original, längd 166-170 mm, ca 1967, box.
DAMUR, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, går ej, integrerad länk, ca 1930.
DAMUR, silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, markasiter, nylonband, 1930-tal.
DAMUR, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, 1930-tal, länk 14K guld (ej original), längd 180 mm.
MORMORSUR, omgjord till armbandsur, cylinderur, 14K guld, monogram, ca 1900, läderband.
CARTIER, Tank, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband (defekt), ca 1990.
GÜBELIN, Ipso-matic, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1955, länk 18K guld, längd 198 mm.
GRANA, Kurth Frères, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, skadad urtavla, defekt, ca 1949.
Klockor Waltham
WALTHAM, Serie nr. 11972815, boett nr. 1635013, fickur, ankarur, doublé, savonett, glas saknas, defekt.
NIVADA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, ca 1968, länk 18K guld, längd 172 mm.