241 - 260 av 505
1...121314...26 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 6 november 2004

Klubbad för

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA, fickur, ankarur, silver, No. 3010, verk Z, bucklor, ca 1895.

2 400 kr

Utrop: 2 600 kr

Klockor Minerva

MINERVA, fickur, kronograf, vitmetall, No 1074.

1 600 kr

Utrop: 400 kr

REVIDA, fickur, ankarur, silver, skadad urtavla, ca 1915, kedja vitmetall.

Utrop: 350 kr

BREITLING, Aerospace, Ref nr. E75362, serie nr. 350072, herrur, titan, quartz, safirglas, analog/digital, Professionallänk (2 st. extra länkbitar), cert, jan 2002, box.

Utrop: 9 500 kr

CHRONOGRAPH SUISSE, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, läderband.

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

OMEGA, damur, cal 484, serie nr. 23144693, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, gravyr, integrerad länk (lagad), ej original, längd 166-170 mm, ca 1967, box.

Utrop: 1 650 kr

DAMUR, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, går ej, integrerad länk, ca 1930.

Utrop: 550 kr

DAMUR, silver, manuell, mineralglas, skadad urtavla, markasiter, nylonband, 1930-tal.

Utrop: 600 kr

DAMUR, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, 1930-tal, länk 14K guld (ej original), längd 180 mm.

Utrop: 1 200 kr

DAMUR, 14K guld, manuell, plexiglas, ca 1930, integrerad länk 18K guld.

Utrop: 1 300 kr

MORMORSUR, omgjord till armbandsur, cylinderur, 14K guld, monogram, ca 1900, läderband.

Utrop: 700 kr

CARTIER, Tank, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband (defekt), ca 1990.

Utrop: 3 300 kr

GÜBELIN, Ipso-matic, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, ca 1955, länk 18K guld, längd 198 mm.

Utrop: 6 900 kr

GRANA, Kurth Frères, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, skadad urtavla, defekt, ca 1949.

Utrop: 1 600 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, Serie nr. 11972815, boett nr. 1635013, fickur, ankarur, doublé, savonett, glas saknas, defekt.

Utrop: 600 kr

Klockor Revue Thommen

REVUE, fickur, ankarur, silver, bucklor, kedja metall, läderpåse, ca 1930.

Utrop: 500 kr

LANCO, fickur, ankarur, stål, skadad urtavla, gravyr, ca 1947, kedja metall.

Utrop: 600 kr

GEORGES FAVRE-JACOT, fickur, ankarur, silver, savonett, skadad boett, ca 1880.

Utrop: 800 kr

NIVADA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, ca 1968, länk 18K guld, längd 172 mm.

Utrop: 900 kr

TISSOT, Seastar, herrur, 18K guld, quartz, plexiglas, datum, gravyr, läderband

Utrop: 1 500 kr