Avslutad | Klockor – Lördag 6 november 2004
Klockor Citizen
CITIZEN, herrur, titan/doublé, quartz, mineralglas, dag, datum, månfas, 24-timmarsvisning, integrerad länk, viklås.
APOLLO, Disney Collection, herrur, gulmetall, quartz, mineralglas, läderband.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, UTC ORC, No. 190, herrur, stål, digital, quartz, safirglas, läderband, bruksanvisning, ca 2001, box.
NIVADA, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, bucklor, läderband, ca 1963.
Klockor Movado
MOVADO, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1953, metallänk ej original.
OMEGA, fickur, cal 37,5 L-15P. serie nr. 8482018, ankarur, stål, skadad urtavla, ca 1937.
Klockor Bulova
BULOVA, Accutron, herrur, stål, stämgaffel, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.
Klockor Record
TIME RECORDER SWISS, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, digital, läderband, ca 1970.
HERRUR, cal ETA 1164, stål, manuell, plexiglas, dag, datum, månad, skadad urtavla, läderband, ca 1948.
OMEGA, herrur, cal 571, Ref nr. 3999/4SC, serie nr. 18520981, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1962.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, kronograf, cal Landeron 148, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, stopp/nollställnigsfunktion defekt, läderband, 1950-tal.