61 - 80 av 167
1...345...9 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 februari 1997

Klubbad för
Bild saknas

Ädelstenar Rubiner

RUBINER I BOX,AR totalt 34.01 ct.

13 000 kr

Utrop: 9 000 kr

Bild saknas

COLLIER silver förgylld 36g

250 kr

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Övrigt

AKVAMARIN, oinfattad, 20.0 ct.

Bild saknas

Glas Bruksglas

10 ST GLAS, slipade,1 något skadad.

Utrop: 850 kr

Bild saknas

Porslin Serviser

9 ST GLAS SAMT 2 ST LJUSSTAKAR, porslin.

300 kr

Utrop: 400 kr

Bild saknas

1 VAS SAMT 1 GRÄDD- KANNA, silver.

Utrop: 600 kr

Bild saknas

ARMBAND, silver, 1970,design K. Sauer, svensk

900 kr

Utrop: 900 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, x-länk, vikt 11,7g, 19cm

Utrop: 1 800 kr

Bild saknas

ARMBAND, 925 sterlingsilver, design Hans Hansen, denmark 239, vikt 56,0 g o BROSCH, silver, sven.

800 kr

Utrop: 600 kr

Bild saknas

SILVER ring hänge ca 1930

650 kr

Utrop: 500 kr

Bild saknas

Glas Vaser

GLASVAS, KOSTA, signerad LH.

Utrop: 600 kr

Bild saknas

RING, 18K guld, handgjord.

Utrop: 1 800 kr

Bild saknas

8 ST SILVERBESTICK

200 kr

Utrop: 300 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld, modell "korridormatta", vikt 75.9 g.

Utrop: 6 700 kr

Bild saknas

KEDJA, 18K guld, modell "Venezia", vikt 17.2 g.

Utrop: 1 500 kr

Bild saknas

ARMBAND, RING, COLLIER, ÖRHÄNGEN, 18 K guld-vitguld-rödg. vikt 30,0 g

2 500 kr

Utrop: 3 500 kr

Bild saknas

Porslin Vaser

VAS, chamotte, Rörstrand, liten skada

Utrop: 400 kr

Bild saknas

KRUKA, Rörstrand, G.Nylund.

Utrop: 300 kr

Bild saknas

COLLIER, koraller med guldkulor, cameer.

Utrop: 4 800 kr

Bild saknas

RING, 18K guld med 1 cabouchon- slipad rubin.

1 800 kr

Utrop: 1 500 kr