Avslutad | Klockor – Lördag 2 oktober 2004
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013, serie nr. 9278902, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, diamanturtavla, Jubileelänk, ca 1986.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 6917, serie nr. 6398131, damur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, går ej, Jubileelänk, ca 1980.
CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, manuell, mineralglas, läderband, cert, oktober 1983, box.
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2598.80.00, serie nr. 60034578, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, servad september 2004, cert, maj 2000, box.
CARTIER, Panthère, nr. 1280 2/M212510, damur, 18K guld, quartz, safirglas, briljantkrans, 62 st. briljanter på boetten + 36 st. briljanter på glasringen, originallänk, viklås, ca 2000, box.
FRAMONT, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, läderband, ca 1958.
LONGINES, herrur, cal 30L, serie nr. 12264373, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1963, metallänk ej original.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 6917, serie nr. 5359194, damur, 18K vitguld, automatisk, plexiglas, datum, Presidentlänk, cert, november 1978, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16233, serie nr. S867604, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, cert, februari 1996, box.
BREITLING, Crosswind Special, Ref nr. A44355, serie nr. 140770, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilot speciallänk, cert, juni 2000, box.
CERTINA, DS Pilot, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, viklås, ca 2004, box.
TAG HEUER, Aquaracer, Ref nr. WAB 1112.BA0800, serie nr. ST9334, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, cert, augusti 2004, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, serie nr. R395143, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, ca 1989.
RENÉ BARTON, klockuppdragare med plats för 2 st. armbandsur, oanvänd, defekt.
BAILLON, Paris, fickur, spindelur, 18K guld, skadad urtavla, nyckel 18K guld, (omgjord till brosch), ca 1790.