61 - 80 av 299
1...345...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 1 februari 1997

Klubbad för
Bild saknas

BROSCHNÅL, 18K med pärla.

300 kr

Utrop: 400 kr

Bild saknas

COLLIER, malakit.

300 kr

Utrop: 350 kr

Bild saknas

COLLIER, malakit.

300 kr

Utrop: 350 kr

Bild saknas

COLLIER, malakit.

200 kr

Utrop: 350 kr

Bild saknas

COLLIER, malakit.

250 kr

Utrop: 350 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K gold, vikt 16.4 g.

Utrop: 1 500 kr

Bild saknas

RING, 18K vitguld med 1 st safir samt 8 st briljanter ca 0.25 ct.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

Bild saknas

ARMRING, 18 K rg/vg, m 1 brilj. ca. 0.25 ct. och 22 diam. ca. 0.35 ct. 1929-tal, vikt 7 g

Utrop: 8 000 kr

Bild saknas

COLLIER, odlade pärlor, lapis lazuli, 3-rad, lås 18 K vg m safirer

Utrop: 6 500 kr

Bild saknas

Smycken Övr diamringar

CARMOSÉ RING, 18K vitguld med 9 st briljanter.Mittsten ca 0.36 ct samt 8 st briljanter tot ca 0.62 ct

Utrop: 12 000 kr

Bild saknas

BROSCH,ART NOUVEAU 18K guld med gammalslipad diamant samt rosenstenar

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

PÄRLCOLLIER, orientaliska pärlor, 3-radigt, lås guld/silver med rosenstenar.

Bild saknas

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor doserade, utan lås.

Utrop: 1 800 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18K guld med rosenstenar, 2 st safirer samt 2st syntetiska stenar, Gustav Dahlgren, Malmö 1904.

2 000 kr

Utrop: 2 800 kr

Bild saknas

OPALRING, 18K guld, lagning.

1 500 kr

Utrop: 2 000 kr

Bild saknas

ÖRHÄNGEN, 18K guld med citriner.

1 000 kr

Utrop: 650 kr

Bild saknas

ARMBAND, 18 K rg, x-länk, 1981, vikt 60 g

Utrop: 5 300 kr

Bild saknas

HÄNGE, 18 K rg m briljant ca. 0,49 ct. W/VS 2, vikt 0,6 g

Utrop: 6 500 kr

Bild saknas

HÄNGE, 18K guld med briljanter totalt ca 0.35 ct samt 1 droppslipad safir.

2 500 kr

Utrop: 3 200 kr

AKVAMARINRING, 18K guld med akvamarin ca 27 ct, svensktillvekad 1947.