201 - 220 av 463
1...101112...24 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 24 juli 2004

Klubbad för

1 Cigarettetui silver GAB 1940, 1 Silverdosa 1857, 1 Snusdosa 1904, 1 Krutmått

1 150 kr

Utrop: 700 kr

1 Lornjett i etui

400 kr

Utrop: 450 kr

50 st Silverplaketter Rembrandt 925 vikt ca 65,6gr/st. Vikt 3280g

3 900 kr

Utrop: 4 800 kr

1 Glasfat med silverfattning (nagg) Bolin Moskva sent 1800-tal

10 200 kr

Utrop: 1 500 kr

6+6+6 skedar, 6+6 gafflar, 6+6 knivar i silver Hempel 1896-1908 Moskva

8 500 kr

Utrop: 10 100 kr

1 Par silverljusstakar GAB

Utrop: 1 500 kr

1 Ring 23K med sköldpadd stl 19,5. Vikt 7,1g

600 kr

Utrop: 800 kr

8 Silvermynt/medaljer 925 H-C Andersen-serie utgiv Anders Nyborg vikt ca 86 gr/st. Vikt 688g

800 kr

Utrop: 1 000 kr

6 Matknivar, 6 matgafflar, 5 matskedar silver modell Sten Sture

2 600 kr

Utrop: 2 500 kr

1 Collier Wiwen Nilsson 1955 sterling 45cm. Vikt 45,2g

5 400 kr

Utrop: 6 000 kr

1 Collier Wiwen Nilsson 1956 sterling 44cm. Vikt 43g

5 200 kr

Utrop: 6 000 kr

10 Moccaskedar modell Rosen

Utrop: 425 kr

11 Kaffeskedar år 1898 i etui

475 kr

Utrop: 550 kr

1 par saltkar med monogram England

2 600 kr

Utrop: 1 500 kr

2 jaktbägare B&N 1852 förgylld insida (liten buckla) H 9cm

3 000 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Gräddkanna år 1815 med monogram (sk. hänkel)

1 700 kr

Utrop: 600 kr

1 Cigarrhållare med förgylld insida J. Tostrup 1904

375 kr

Utrop: 250 kr

1 Dekorerat fat silver sk., 1 dekorerat fat silver

500 kr

Utrop: 600 kr

2 Dekorerade små fat GEWE 830 1970-tal

Utrop: 300 kr

1 Tekanna Engelsk (svensk import G.A.B)

Utrop: 2 400 kr