Avslutad | Klassiska – Lördag 21 augusti 2004
Klubbad för
RING, 18K guld, 53 briljanter ca 1,02 ct totalt, ca TW-W/VS-SI, stl 16 3/4, vikt 6,4 gr.
BROSCH, silver & 18K guld, mediumslipad (nagg) + rosenslipade dia ca 0,44 ct, 4 månstenar, vikt 5,3 gr.
3 SMYCKEN, svensk brosch i förgyllt silver från 1889, brosch med jade, armb m jade + odl pärlor
ÖRHÄNGEN, 18K guld, "Huggies" 6 prinsesslipade diamanter ca 0,22 ct tot, TW/VS, stift, vikt 7,7 gr