201 - 220 av 413
1...101112...21 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 31 juli 2004

Klubbad för

TESKEDAR, 6st med svenska slottsmotiv

Utrop: 350 kr

DIVERSE SMYCKEN, 18K guld, gulmetall, odlade pärlor, bärnsten

250 kr

Utrop: 300 kr

Accessoarer Övrigt

5 ST LORGNETTER, 4st utan glas, 3 st i silver, 2st i gulmetall

375 kr

Utrop: 400 kr

Dosor-Etuier Övrigt

DOSA, snidad ametist med lock, (parfymdosa), ca 8 x 6 cm.

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

ALLIANSRING, platina, 14 åttkantslipade diamanter ca 0,22 ct, TW-W/VS, stl 18 1/4, V=3,6 gr, gravyr.

Utrop: 1 600 kr

ARMBAND, 14K guld, fantasilänk, längd 20 cm, vikt 18,0 gr.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

BROSCH med granater

750 kr

Utrop: 400 kr

BROSCH, 18K guld med ovalslipad ametist ca 16 ct.

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

Dosor-Etuier Övrigt

3 DOSOR, silver, ca tidigt 1800-tal, en med engelska stämplar.

750 kr

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K med 2 briljanter ca 1,27 ct TW/VVS-VS

28 000 kr

Utrop: 32 000 kr

ARMRING, 18K guld med orientaliska pärlor, vikt 24, 1887.

3 300 kr

Utrop: 3 500 kr

Smycken Rubinring

RUBINRING, 18K vitgulds rubin ca 0,85 ct 14 diamanter ca 0,16 ct stl. 17.5 mm

4 050 kr

Utrop: 4 500 kr

Smycken Övr diamringar

BRILJANTRING, 14K briljant ca 0,25 ct TCR/VS + 6 diam stl. 17 3/4 mm

Utrop: 2 600 kr

ARMBAND, 18K vitg. vikt 32.0 g med blå safirer L = 18.5 cm

Utrop: 3 500 kr

ARMBAND, silver med blå safirer ca 12.0 ct samt vita safirer L = 18.5 cm " Ceylon "

3 600 kr

Utrop: 3 900 kr

4 SMYCKEN, med caméer

700 kr

Utrop: 500 kr

ARMBAND, 18K vikt 22.6 g rubiner L= 19 cm

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld 6.3 g odlade pärlor vita stenar

650 kr

Utrop: 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitg. 12 brilj. tot. ca 0,60 ct TW/ VS

3 900 kr

Utrop: 4 500 kr

KEDJA, 18K guld, längd 49 cm, vikt 23,7 gr.

Utrop: 2 100 kr