Avslutad | Klassiska – Lördag 3 juli 2004
ENSTENSRING, 18K guld med mediumsliapd diamant ca 0,23ct ca W/VS, stl 16 1/4 mm.
ENSTENSRING, 18K guld med briljant ca 0,20ct ca TCR/SI, stl 16 mm, en klo skadad.
ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant 0,49ct enl. gravyr, ca TCR/VS, stl 16 1/4 mm.
SYSKONRING 18K vitguld med briljanter tot 0,84ct TW/VVS enl. gravyr, nagg, klor slitna, 16 1/4
RING, 18K vitguld, briljant ca 0,74 ct (lite nagg i kanten) + 10 brilj ca 0,35 ct, TW-W/VS, stl 16 1/4 mm.
ÖRHÄNGEN, silver med rosenstenar, en snurrebuss saknas, hängande. En sten är paste.
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor 8,5-9 mm, lås 18K vitguld med opal.
MATSILVER, 1900-tal, 2 matskedar, 1 serveringssked, 1 tårtspade, 2 teskedar, 1 kaffesked.