421 - 440 av 569
1...212223...29 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 3 juli 2004

Klubbad för

Accessoarer Övrigt

2 BORSTAR + ETUI i silver. Borsten med skaft svensk från 1840. Den andra från 1872. Cigarettetui.

1 050 kr

Utrop: 550 kr

MATSILVER, 6 gafflar & 6 skedar i sterling silver.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

7 MOCCASKEDAR i silver, MAB i Stockholm 50- & 60-talet.

Utrop: 325 kr

RING, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0,25 ct samt safirer gravyr stl 16 1/2 mm.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, briljanter ca 1,31 ct, ca TW-W/VS, stl 17 1/4, vikt 13,3 gram.

Utrop: 7 200 kr

HÄNGE, platina med ovalslipad smaragd ca 2,25 ct, briljanter ca 0,38 ct, TCr-Cr/SI-P, vikt 6,1 g.

Utrop: 15 800 kr

ARMBAND, 24K guld, pansar med 3 engelska mynt, längd 16½ cm, vikt 26,2 g, säkerhetskedja.

Utrop: 2 900 kr

SKÅL, silver, J Tostrup Norge, gravyr.

Utrop: 6 800 kr

LJUSSTAKAR, silver troligen Norge.

4 200 kr

Utrop: 4 300 kr

2 BÄGARE, samt 1saltkar, silver, glas, gravyr.

Utrop: 850 kr

BÄGARE, silver troligen tyska stämplar. Höjd 12 cm.

500 kr

Utrop: 400 kr

BÄGARE, silver Nils Östlund Gävle 1851 bucklor. gravyr.

Utrop: 600 kr

SNUSDOSA, silver.

400 kr

Utrop: 450 kr

SKÅL, silver CG Hallberg 1910.

Utrop: 6 400 kr

POKAL, silver , höjd 32 cm. gravyr.

Utrop: 2 000 kr

SOCKERSKÅL, med lock, silver Finsk stämpel, Åbo samt J Petter Grönvall 1825.

Utrop: 11 500 kr

Silver Bricka

BRICKA, silver, gravyr.

Utrop: 1 900 kr

KANNA samt 6 bägare, silver i schatull.

Utrop: 1 200 kr

COLLIER + ÖRHÄNGEN, 14K guld, 144 briljanter ca 2,60 ct (2 skadade), TCa/P, L=43 cm, V=13,6 g, stift.

Utrop: 7 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med sötvattenspärlor samt 2 briljanter ca 0,16 ct ca J(CR)/SI.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr