Avslutad | Klockor – Lördag 5 juni 2004
OMEGA, Seamaster, cal 1040, serie nr. 34240805, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, 24-timmarsvisning, läderband, ca 1973.
ROLEX, Oyster Speedking, Precision, Ref nr. 6220, serie nr. , midsize, 29 mm, stål/guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, 1950-tal.
MEMOTIME, Memodive, herrur, stål, automatisk, mineralglas, dykarring saknas, tidtagning (quartz), läderband, originalspänne, ca 1995.
IWC, fickur, serie nr. 667171, ankarur, 18K guld, savonett, gravyr, signerad i boett och urverk, ca 1917, etui (ej original).
Klocktillbehör Sjöö Sandström
ÖDLEBAND, till Sjöö Sandström herrur, originalspänne, 18/16 mm, oanvänd.
OMEGA, Constellation, cal 354, serie nr. 13232305, herrur, stål, automatisk (hammarautomat), plexiglas, skadad urtavla, går ej, ca 1952, metallänk ej original.
CITY, herrur, silver, manuell, plexiglas, länk silver (ej original), längd 187-192 mm, ca 1980.
Klockor Gucci
GUCCI, Ref nr. 11/12, damur, doublé, quartz, mineralglas, skadad glasring, integrerad länk, ca 1990.
Klocktillbehör Jaeger-LeCoultre
SKÄRP, Jaeger-le Coultre, mellanbrunt läderskärp med vitmetallspänne, ca 90-95 cm, tygpåse.
Klockor Movado
MOVADO ZENITH, Ref nr. 20.0520.305, herrur, doublé, manuell, safirglas, skadad urtavla, läderband, ca 1980.