Avslutad | Klockor – Lördag 5 juni 2004
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Ref nr. 5781, herrur, bicolour, quartz, mineralglas, läderband, ca 1985.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ SANDSTRÖM, Serie 1, Nr. 456/1000, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, ca 1995, metallänk ej original, box.
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, damur, cal , serie nr. , 18K guld, manuell, safirglas, gravyr, integrerad länk (lagad), längd 172-178 mm, ca 1968, defekt
CARTIER, Tank, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, cert, augusti 1995.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Golden Ellipse, cal 215, Ref nr. 3745/2, serie nr. 1322743, boett nr. 532228, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 196-202 mm, 1970-tal.
ROLEX, Oyster Precision, herrur, stål, manuell, plexiglas, renoverad urtavla, skada bakboett, läderband, 1950-tal.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 79173, serie nr. A892489, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, cert, april 2000, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 1603, serie nr. 3261323, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, servad oktober 2001, ca 1972.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Amadeus 200, Ref nr. 7703, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, cert, mars 2004, box.
JAEGER-LE COULTRE, Kryos, Ref nr. 305.5.06, serie nr. 1649248, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1985.
Klockor Gucci
GUCCI, Ref nr. 9000 L, serie nr. 0144888, damur, bicolour, quartz, mineralglas, datum, diamanturtavla, integrerad länk, längd 175 mm, ca 1985.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, fickur, ankarur, 18K guld, serie nr. 163265, monogram, certifikat, kedja 18K guld, vikt 16.2 g, längd 430 mm, originalask.
MORMORSUR, ankarur, 14K guld, savonett, gravyr, urtavla saknas, glasring saknas, ca 1893.