521 - 540 av 659
1...262728...33 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 maj 2004

Klubbad för

PARTI nysilver samt 5 delar silver.

1 700 kr

Utrop: 200 kr

Silver Bricka

BRICKA, silver gravyr "F", vikt 546 g.

Utrop: 900 kr

BÄGARE, silver gravyr "Emil Graumann"

900 kr

Utrop: 1 000 kr

5 DELAR, silver.

Utrop: 500 kr

RING, 14K guld, syntetisk vit opal, 24 briljanter ca 0,48 ct, TCr/VS-SI, stl 17+, vikt 11 gr.

Utrop: 2 900 kr

RING, 14K guld, 3 barocka pärlor, 22 gammalslipade diamanter (en skadad) ca 0,55ct, stl 16 mm, vikt 4,7 g.

Utrop: 2 600 kr

RING, 18K guld, 14 briljanter ca 0,84 ct, TCr/SI, stl 17, vikt 3,6 g.

Utrop: 4 300 kr

SILVERSKEDAR + SOCKERSTRÖARE matsked 1800, tesked 1774, övriga tidigt 1800-tal.

800 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K vitguld mediumslipade diamanter ca 1,4 ct flera stenar skadade

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

LJUSSTAKAR, 2 st i silver, signerade av Råström, tillv 1955, höjd 16 cm, vikt 268 gr.

2 200 kr

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K vitguld, 3 mediumslipade diamanter ca 0,30 ct, TW-TCr/SI-P, (2 dia har mindre skador), stl 18

750 kr

Utrop: 700 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Ronson Varaflame, oanvänd, originalförpackning.

350 kr

Utrop: 300 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Ronson Fastnet, "Windmaster", oanvänd, originalförpackning.

550 kr

Utrop: 300 kr

RING, platina, 8 mm odlad pärla, 6 briljanter ca 0,12 ct, W/SI-P1, stl 16½, vikt 5,1 g.

Utrop: 3 500 kr

LJUSSTAKAR, 1 par i silver, höjd 9 cm, MGAB, signerade "Löfman", 1981.

Utrop: 1 400 kr

LJUSSTAKAR, 1 par i silver, höjd 8 cm, Ceson, signerade "T. Eldh", 1981.

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, 2,20 ct, smaragdslipad.

Utrop: 800 kr

DIAMANT, svart, 0,60 ct, briljantslipad.

750 kr

Utrop: 600 kr

RING, 18K guld, 15 briljanter ca 0,34 ct, Ca-LBr/SI, stl 16 1/4, vikt 3 gr.

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN 18K vitguld med briljanter tot 0,16 TW/VS

Utrop: 2 200 kr