1 painting Sven Erik Johansson oil 1963 37x60 "surrealistisk" (d)
Estimated: 16 000 kr
1 painting Max Valter Svanberg gouache "Fågelkvinna" 71x32 (d)
Estimated: 20 000 kr
7st Akvareller Lars Rolf (d)
Estimated: 9 000 kr
1 painting Egron Lundgren gouache 36x25 "Flicka"
1 painting Axel Olson gouache 24x30 "surrealistiskt landskap" (d)
1 painting oil Einar Jolin "utsikt mot söder" 55x46 cm (d)
1 painting Gideon Börje oil "sommarrummet" 63x91 (d)
Estimated: 13 000 kr
4 Oramade litografier in mapp Peter Dahl "dans" (d)
Estimated: 6 000 kr
CANCELLED
1 painting oil Josefina Holmlund duk sk "Älv dal" 25X35 cm
Estimated: 7 000 kr
2 träsnitt japan
Estimated: 850 kr
1 etching Zorn"Kråkbergs Anna" fläckig 15,8x11,8
Estimated: 2 400 kr
1 etching Carl Larsson"två barn" 17x24,5
2 litografier sign Ulf Hinders,240/ 795,229/795
Estimated: 500 kr
1 painting oil sign lodström-49"vintersöndag munkbron" (d)
Estimated: 600 kr
Pawn
Saturday 13 Mar 2004
Pawns /
Hammer auction
Hammer auction in Stockholm