Closed | Pawn – Thursday 17 January 2008
Hammered at
Pawnitems Art
1 painting teckning Nils Dardel-30 "Konstnärens dotter Ingrid" 26x19 cm (gulnat papper) (d)
Pawnitems Art
1 painting oil Barbra Östlihn-56 signed a tergo "stilleben with kaffekoppar" 50x60 cm (d)
Pawnitems Art
1 oil "hundmotiv" sign. Ida von Schultzenheim approx 55x45cm (dukskador and unmounted in ram)
Pawnitems Art
1 lithograph "HC" " Surrealistisk Komposition with Ansikte", sign Sigvard Bernadotte, approx 39x48cm (d)
Pawnitems Art
1 painting Björn Hallström, tusch 28x39cm in ram (anteckningar a tergo), "den vetgirige" (d)