241 - 247 av 247
1...111213 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 9 mars

Klubbad för

OLE LYNGGAARD, collier, hematitkulor ca 10 mm, längd 44 cm, trätt på vajer, dobbar, vikt 108,1 g, originaletui.

Utrop: 900 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, 12 briljantslipade diamanter 1,20 ctv, TW/VVS, Evert Lindberg, Stockholm, längd 39,5 cm, 9,4 g, ej stämplad Evert Lindberg.

Utrop: 20 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, Southsea pärlor ca 12,4 mm, rosa safirer, 16 briljantslipade diamanter 0,18 ctv, Mandelstam, höjd 33 mm, vikt 8,4 g, stift, originalask.

Utrop: 8 000 kr

GEORG JENSEN, hänge med kedja, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca TW/VS-SI, längd 37,5/40 cm, vikt 5,2 g.

Utrop: 4 400 kr

JOVENIA, enstensring, platina, briljantslipad diamant ca 1,18 ct, ca TW(F)/SI1, vikt 13,1 g, stl 17 mm, nagg på diamantens kulett, ask.

Utrop: 68 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, droppslipad grön kvarts, 17,76 ctv, smaragder, briljantslipade diamanter 0,04 ctv, Mandelstam, höjd 33 mm, vikt 6,5 g, stift, originalask.

7 500 kr

Utrop: 8 200 kr

BJÖRN JÄGERSTIG, hänge, Sikta mot stjärnorna, 18K guld, briljantslipad diamant 0,03 ct, höjd 30 mm, vikt 3,8 g, Kedja i 18K guld, venezialänk, Guldfynd, längd 41,5 cm, vikt 2,4 g, etui (d)

Utrop: 5 500 kr