41 - 60 av 131
1234...7 Gå till

Avslutad | Klockkvaliten – Lördag 18 maj

Klubbad för

CARTIER, Baignoire, Cal 66, Boett nr. 866044/2205, damur, 22 x 31 mm, 18K guld, quartz, plexiglas, läderband, viklås i 18K guld, ca 1992.

56 000 kr

Utrop: 12 400 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Chronometer, Ref nr. 118238, Serie nr. Z634694, Cal 3155, Verk nr. 3 1455128, Boett nr. 2098, herrur, 36 mm, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, Oysterlänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 73208-CL10, totalvikt 173,7 gram, cert, augusti 2005, box, ytterkartong.

160 000 kr

Utrop: 155 000 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, Royal Oak, "Jumbo - Extra Thin", Cal 2121, Serie nr. 653633, Ref nr. 15202ST.OO.0944ST.03, Boett nr. F80554-2919, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, cert, mars 2008, box, ytterkartong.

380 000 kr

Utrop: 370 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Cosmograph, Daytona (T Swiss Made T), "Mark III Bezel", Chronometer, Ref nr. 16520, Serie nr. U577678, Cal 4030, Verk nr. 156880, Boett nr. 16500, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), defekt (går ej, akut servicebehov), Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78390-U6/503 B, ca 1998, box, ytterkartong.

210 000 kr

Utrop: 155 000 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra 150M, Chronometer, "James Bond, Spectre", Cal 8507, Verk nr. 87475823, Serie nr. 87475823, PIC nr. 231.10.42.21.03.004, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, glasbaksida, tygband, viklås, originallänk, viklås, Ref nr. 1567/693, cert, februari 2016, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr: 08245/15007).

47 000 kr

Utrop: 30 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 36, Chronometer, Ref nr. 116234, Serie nr. 203558A8, Cal 3135, Verk nr. 0XP60363, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas (nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås (Crownclasp), Ref nr. 63600-T2Q/D3N+V3U, längd 180 mm, cert, oktober 2018, box, ytterkartong.

78 000 kr

Utrop: 62 000 kr

Klockor Enicar

ENICAR, Sherpa, Super-DIVE 600 (T Swiss Made T), "Compressor Case", Cal AR 1145, Serie nr. 943240, Boett nr. 144-35-02 / 2342 / 12-66, herrur, 40 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, vridbar innerring, gummiband, ca 1966.

20 500 kr

Utrop: 11 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, GMT-Master II, Chronometer, s.k. "Pepsi", Ref nr. 126710BLRO, Serie nr. K181V241, Cal 3285, Boett nr. 2520, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, 24-timmarsvisning, blå/röd keramisk vridring (Cerachrom), Jubileelänk, viklås (Oysterlock/Easylink), Ref nr. 69200-R3Q/4AZ, cert, juli 2022, box, ytterkartong.

190 000 kr

Utrop: 144 000 kr

IWC, International Watch Co, Schaffhausen, Ingenieur, Cal 30110, Verk nr. 3372334, Serie nr. 3903638, Ref nr. 323906, Boett nr. 3239, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, tillverkad ca 2013, cert, juni 2017, box (skadad).

44 000 kr

Utrop: 34 000 kr

OMEGA, Speedmaster Professional, "Tachymètre", Master Chronometer, Cal 3861, Verk nr. 83475326, Serie nr. 83475326, PIC nr. 310.30.42.50.01.001, kronograf, herrur, 42 mm, stål, manuell (Co-Axial), plexiglas, originallänk, viklås, Ref nr. STZ013815/HIA 50, cert, januari 2022, box, ytterkartong.

50 000 kr

Utrop: 49 000 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Genève, Twenty-4 Automatic, Cal 324 S C, Serie nr. 7287143, Ref nr. 7300/1200A-001, Boett nr. 6300291, unisex, 36 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, briljanter på boetten (160 st. TW/VVS, ca 0,813 ctv), glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. A752AAA-BO/B, cert, november 2020, box, ytterkartong.

Utrop: 190 000 kr

Klockor Gerald Genta

GÉRALD GENTA, "Van Cleef & Arpels", herrur, 31 mm, Cal 125, Boett nr. G 1538 R 28 / 19200 / G 1576.7, 18K guld, manuell, safirglas, servicebehov, boett och urverk signerad Gérald Genta, läderband, ca 1990.

21 500 kr

Utrop: 11 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Sea-Dweller (2000ft=610m, Swiss-T<25, Mark IV), Chronometer, s.k. "Double Red", Ref nr. 1665, Serie nr. 4055163, Cal 1570, Verk nr. D764835, Boett nr. 1665 (4055163), herrur, 40 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, lysplupp i insert saknas, heliumventil, Fliplocklänk, viklås ("Pateted"), Ref nr. 93150-EB12/585, ca 1975.

240 000 kr

Utrop: 190 000 kr

Klockor Heuer

HEUER, kronograf, Cal Valjoux 72, Serie nr. 451914, Ref nr. 2447, Boett nr. 71256, herrur, 38 mm, stål, manuell, plexiglas, relumade visare, servicebehov (se fördjupad information), läderband, ca 1944.

15 400 kr

Utrop: 17 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Submariner (660ft=200m, Swiss-T<25), "Service-Tritium Dial", Ref nr. 5513, Serie nr. 1329406, Cal 1520, Boett nr. 5513 (I.66), herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, utbytt urtavla/visare/iläggsring, Fliplocklänk (2001), viklås, Ref nr. 93150-DE9/501 B, längd 182 mm, tillverkad första kvartalet 1966.

65 000 kr

Utrop: 67 000 kr

JAEGER, "By Universal Genève", Cal 285 (Universal), Ref nr. 224105 1, Boett nr. 1723888, kronograf, herrur, 37,5 mm, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1950.

20 000 kr

Utrop: 21 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss Made), Chronometer, s.k. "Fat /Flat Four", Ref nr. 16610, Serie nr. Y459853, Cal 3135, Verk nr. 3 9640915, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93250-DT11/801, cert, april 2003, box, ytterkartong.

79 000 kr

Utrop: 72 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120, Serie nr. 81424056, PIC nr. 2254.50.00, Ref nr. SU 368.1640, Boett nr. 168.1640 (LL), herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1610/930, cert, september 2007, box, ytterkartong.

36 000 kr

Utrop: 18 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m, Swiss), Chronometer, s.k. ”Swiss Only Dial / Flat Four", Ref nr. 16610, Serie nr. A412436, Cal 3135, Verk nr. 3 8156813, Boett nr. 16610, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93150-X5/501 B, ca 1999.

68 000 kr

Utrop: 69 000 kr

OMEGA, Speedmaster, "Tachymètre", Cal 321, Serie nr. 18949824, Ref nr. CK 2998, Boett nr. 2998-62, kronograf, herrur, 39 mm, stål, manuell, plexiglas, utbytta visare (skadade), originallänk (skadad), viklås, Ref nr. 7912-62.3/6, ca 1962.

72 000 kr

Utrop: 52 000 kr