21 - 40 av 272
123...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 17 februari

Klubbad för

Smycken Lås

OLE LYNGGAARD, lås, stjärna, 18K vitguld, mått 14 mm, för dobbar, vikt 6,0 g.

6 700 kr

Utrop: 5 000 kr

LAPPONIA, armband, sterlingsilver, Finland 2011, längd 18 cm, vikt 17,5 g.

1 400 kr

Utrop: 900 kr

CARTIER, ring, 18K vitguld, månsten, certifikat J76921, stl 15,5+ mm, vikt 19,5 g, etui, lätt slitage.

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K trefärgat guld, briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 4,7 g, några diamanter har nagg.

Utrop: 4 500 kr

ARMRING, 18K vitguld/roséguld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca River-TW/VVS-VS, stl 5,5x4,0 cm, vikt 5,5 g.

Utrop: 13 400 kr

ARMRING, 18K vitguld/roséguld, 110 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca River-TW/VVS-VS, stl 5,5x4,5 cm, vikt 5,1 g.

Utrop: 19 400 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 38 briljantslipade diamanter ca 0,94 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,1 g.

Utrop: 12 600 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, tsavoriter ca 1,20 ctv, stl 16,25 mm, vikt 1,9 g några tsavoriter med nagg och skador.

4 000 kr

Utrop: 4 600 kr

ÖRHÄNGEN, med avtagbar halo, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, 24 briljantslipade diamanter ca 0,31 ctv, ca TW-W/VS-SI, vikt 3,2 g, stift, en sidosten har nagg på kronan.

Utrop: 10 800 kr

OLE LYNGGAARD, armband, Life Safari, 18K guld, flätat tyg, längd 18 cm, originalask.

3 400 kr

Utrop: 2 500 kr

SCHALINS, ring, 18K vitguld, 2 prinsesslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/VS-SI, stl 18,75 mm, vikt 13,5 g, diamant har en inneslutning som når ytan.

Utrop: 8 300 kr

STRÖMDAHL, örhängen, 18K guld, briolettslipade ametister, höjd 21 mm, vikt 2,8 g, krokar.

3 000 kr

Utrop: 1 800 kr

OLE LYNGGAARD, örhängen, Lotus stud earrings, 18K guld, sötvattenspärlor, diameter 7 mm, vikt 2,3 g, stift, etui.

8 300 kr

Utrop: 4 500 kr

GEORG JENSEN, ring, nr 187, sterlingsilver, Torun Bülow-Hübe, stl ca 18mm, vikt 17,2 g, originaletui.

2 300 kr

Utrop: 2 000 kr

MARIA NILSDOTTER, ring, sterlingsilver, fågel, stl 19 mm, vikt 4,0 g, originaletui, ytterkartong.

700 kr

Utrop: 800 kr

MARIA NILSDOTTER, ring, sterlingsilver, grön paste, stl 18,75 mm, vikt 7,6 g, originaletui, ytterkartong.

1 900 kr

Utrop: 1 600 kr

MARIA NILSDOTTER, ring, Dragon ring, sterlingsilver, stl 18,5 mm, vikt 14,8 g, originaletui, ytterkartong.

2 100 kr

Utrop: 1 600 kr

Smycken Enstaka örhänge

MARIA NILSDOTTER, ett örhänge, Pippi Långstrump kollektionen, förgyllt sterlingsilver, säkerhetsnål, mått 10x40 mm, vikt 2,7 g, påse.

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K vitguld/roséguld, ametist 20,87 ct, S Begarmi, stl 17,25 mm, vikt 13,8 g.

Utrop: 12 600 kr

CHOPARD, collier, Happy Darling. 18K roséguld, onyx, 4 briljantslipade diamanter 0,12 ctv, ref.nr 817481-5001, serie nr 3212027, halsbandet är kortad, nuvarande längd 115 cm, vikt 17,1 g.

18 400 kr

Utrop: 19 000 kr