461 - 470 av 470
1...222324 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 20 februari

Klubbad för

RING, silver, rosenkvarts, stl 16 mm, vikt 14,9 g, limrester, nagg.

Utrop: 175 kr

RING, sterlingsilver, behandlad bärnsten, mått 33,0 x 23,2 mm, stl 18,5 mm, vikt 13,9 g.

500 kr

Utrop: 175 kr

Medaljer Ordenstecken

KRASCHAN, silver, Isabella den katolska, emalj, bredd 70 mm, vikt 57,5 g, etui.

1 600 kr

Utrop: 800 kr

Medaljer Minnen

MINNE, metall, emalj, Finland, bredd 40 mm, vikt med band 27,1 g, etui.

750 kr

Utrop: 400 kr

Medaljer Ordenstecken

ORDENSTECKEN, silver / metall, franska förtjänstorden, kraschan, riddartecken och knapp, total vikt 180,8 g, etui.

1 800 kr

Utrop: 1 700 kr

Medaljer Ordenstecken

KRASCHAN, metall, emalj, Mexiko, Aztekiska Örnorden, även miniatyr och knapp, 71,1 g, etui.

475 kr

Utrop: 550 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, sterlingsilver, Crown, 1889, Storbritannien, kvalité ca 1/1+, diameter 38 mm, vikt 28,3 g, lite repor.

Utrop: 400 kr

ARMBAND, 18K guld, singapore, längd 19 cm, vikt 3,0 g.

Utrop: 1 800 kr

Medaljer Minnen

MINNE, metall, vinterkriget, Finland, bredd 34 mm, vikt med band 20,6 g.

325 kr

Utrop: 200 kr

ARMBAND, sterlingsilver, längd 18 cm, vikt 9,5 g.

Utrop: 200 kr