401 - 414 av 414
1...192021 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 25 januari

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 prinsesslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS-SI, stl 16 mm, vikt 4,4 g.

Utrop: 4 100 kr

STEN & LAINE, sterlingsilver, mått ca 5,5 x 4,8 cm, kedja längd ca 70 cm, vikt 20 g,

375 kr

Utrop: 220 kr

PÄRLCOLLIER, lås i silver, odlade pärlor, rubiner, pärlor ca 7 mm, längd collier 74 cm, vikt 52,6 g, skador på rubinerna.

750 kr

Utrop: 800 kr

HELALLIANS, 18K vitguld, briljanter ca 1,98 ctv, W-TCR/P, stl 17,25 mm, några diamanter är skadade, vikt 4,4 g.

Utrop: 14 800 kr

ÖRHÄNGEN, änglar, silver, gloria i 18K, odlade pärlor, briljanter 0,03 ctv, Mandelstam, höjd 29 mm, vikt 6,1 g, originalask.

Utrop: 2 900 kr

ÖRHÄNGEN, silver/18K guld, emalj, opaler, Collibri collection, Mandelstam, stift, höjd 38 nnm originalask.

Utrop: 2 500 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca W(H)/SI, stl 18,25 mm, vikt 3,1 g.

3 100 kr

Utrop: 2 700 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver, urverk, Junk collection Mandelstam, diameter 25 mm, vikt 27 g, originalask.

Utrop: 2 200 kr

PÄRLCOLLIER, lås i 18K vitguld, rosenslipade diamanter, odlade pärlor, pärlor 4-7 mm, längd 47 cm, etui från NK.

Utrop: 1 400 kr

TRESTENSRING, 18K vitguld, gammal- och briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW-W/P, stl 18 mm, vikt 2,7 g, mittstenen är skadad.

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, distanser i 14K guld, lås i 18K vitguld med smaragder, längd 38,5 cm, vikt 16 g.

Utrop: 1 600 kr

GEORG JENSEN, Daisy, 2 hängen, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, höjd hängen 20 och 26 mm, medföljer kedja i förgylld metall, längd kedja 37 cm.

800 kr

Utrop: 550 kr

HELALLIANSRING, platina, blå safirer ca 0,28 ctv, stl 16,5 mm, vikt 1,6 g, skev ringskena.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

RING, rostfritt stål/18K guld, stl 18 mm, vikt 8,0 g.

700 kr

Utrop: 550 kr