41 - 60 av 228
1234...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 20 januari

Klubbad för

Silver Fat

REY URBAN, fat, sterlingsilver, kvadratiskt, Stockholm 1970, bredd 95 mm, höjd 15 mm, vikt 257,7 g, gravyr undertill. (d)

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W/VS-SI, Atelje Guld-Bros, Stockholm 2005, stl 16,5 mm, vikt 8,5 g.

Utrop: 9 000 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-W/VS-P, stl 17,25 mm, några diamanter med nagg.

Utrop: 12 600 kr

GEORG JENSEN, ring, Fusion, 3 delar, 18K guld/vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, ca TW/VS, märkt stl 51 men mäts till stl 53 (16,75 mm), vikt 14,0 g, originalask, gravyr, slitage.

Utrop: 9 900 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,55 ct, ca W(H)/SI2, 40 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, ca TW-TCr/SI-P, 2 rubiner ca 0,02 ctv, stl 16 mm, vikt 3,3 g, IGI Jewellery Identification Report.

Utrop: 9 900 kr

OLE LYNGGAARD, örhängen, Lace, 18K guld, 4 briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca TW/VS, droppslipade ametister, design Charlotte Lynggaard, höjd 30 mm, krokar, vikt 7,6 g.

Utrop: 16 200 kr

Utrop: 108 000 kr

ENGELBERT, ring, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter 0,24 ctv, enligt gravyr, ca TW/VS, Stockholm 2005, stl 16,5 mm, vikt 12,0 g, gravyr, originaletui, ytterkartong.

Utrop: 7 700 kr

ENGELBERT, alliansring, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW/VS, Stockholm 2006, stl 16,5 mm, vikt 6,2 g, gravyr, originaletui, ytterkartong.

Utrop: 7 700 kr

BVLGARI, ring, B. Zero, 4-band, 18K vitguld, stl 52 (16,5 mm), vikt 10,9 g, certifikat, originaletui, ytterkartong, slitage.

9 000 kr

Utrop: 9 900 kr

GEORG JENSEN, hänge med kedja, sterlingsilver, längd 62 cm, vikt 17,1 g, originaletui.

800 kr

Utrop: 700 kr

GEORG JENSEN, ringar, nr 261, sterlingsilver, cabochonslipade granater och månsten, design Maria Berntsen, stl 16,5 mm, vikt 23,4 g, en sten saknas, originaletui.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

GEORG JENSEN, ring, nr 99, sterlingsilver, design Henning Koppel, stl 16,25 mm, vikt 13,6 g.

1 200 kr

Utrop: 1 100 kr

OLE LYNGGAARD, lås/collier, 18K guld/oxiderat sterlingsilver, hjärta, längd 43 cm, vikt 25,4 g, originaletui.

5 100 kr

Utrop: 4 500 kr

DULONG, örhängen, Kharisma Mellan, sterlingsilver, mått 3 cm, stift, vikt 5,6 g, originaletui, ytterkartong.

2 000 kr

Utrop: 1 700 kr

OLE LYNGGAARD, örhängen, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, ca TW/VS, stift, vikt 2,3 g, originaletui.

5 200 kr

Utrop: 3 900 kr

ENGELBERT, armring, silver, bergkristall, design Stigbert, Stockholm 1942, innermått ca 18 cm, vikt 30,1 g, nagg.

1 100 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/P, stift, höjd 23,0 mm, bredd 5,5 mm, vikt 6,1 g, några diamanter har ytdefekter.

Utrop: 18 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad diamant ca 0,10 ct, ca W/P, 14 briljantslipade diamanter ca 0,09 ctv, ca TW-TCr/P, höjd på hänget 1,1 cm, längd på kedjan 46 cm, vikt 1,8 g.

4 700 kr

Utrop: 5 200 kr

ELON ARENHILL, ring, 18K guld, odlad gråbrun pärla, briljantslipad diamant ca 0,07 ct, stl 17,5 mm, vikt 6,2 g. (d)

3 400 kr

Utrop: 3 800 kr