301 - 308 av 308
1...141516 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 december 2023

Klubbad för

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master (Swiss Made), Chronometer, Ref nr. 16622, Serie nr. Y422573, Cal 3135, Verk nr. 3 9293037, Boett nr. 2180, herrur, 40 mm, stål/platina, automatisk, safirglas (nagg/repor), datum, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78760-DT11/808, cert, mars 2003, box (skadad/ej komplett), ytterkartong.

70 000 kr

Utrop: 72 000 kr

IWC, Schaffhausen, Portugieser Perpetual Calendar 7 Days, Cal 52615, Serie nr. 3873945, Ref nr. 503401, Boett nr. 3985122, herrur, 44 mm, 18K vitguld, automatisk, safirglas, evighetskalender (dag, datum, månad, år), månfas, gångreservindikator, servicebehov (se fördjupad info), läderband, viklås i 18K vitguld, cert, augusti 2015, box.

Utrop: 155 000 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, design Thorup & Bonderup, Ref nr. 1346, Serie nr. 95218, damur, 25 mm, 18K guld, quartz, safirglas, originallänk, längd 162 mm, 2000.

Utrop: 5 000 kr

Klockor Lassale

JEAN LASSALE, Thalassa, Cal 7779A, Boett nr. 271 / MC 008, herrur, 31 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk (skadad, del saknas), viklås, ca 1990.

Utrop: 5 200 kr

Klockor Concord

CONCORD, Saratoga, Serie nr. 759315, Boett nr. 15 73 287, damur, 23 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. V19, ca 1992.

Utrop: 2 000 kr

IWC, Schaffhausen, Aquatimer (2000 Meters), Cal 30110, Serie nr. 3836912, Ref nr. IW356802, Boett nr. 3484148/3568, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerat gummiband, originalspänne, servad 2023, cert, november 2010, serviceetui.

Utrop: 36 000 kr

OMEGA, Constellation, Cal 1430, Serie nr. serienummer i tush ej bevarat, Ref nr. ST 396.1076, Boett nr. 3961076, herrur, 32,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 1392/012, cert, november 1987, box.

4 400 kr

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, Seamaster 30, Cal 269, Serie nr. 19238180, Ref nr. JD 125.0003, Boett nr. 125.003-62, herrur, 35 mm, doublé (40 micron,skadad), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1962.

3 400 kr

Utrop: 1 600 kr