41 - 60 av 350
1234...18 Gå till

Avslutad | Nyårs – Lördag 30 december 2023

Klubbad för

RING, platina, droppformad briljantslipad diamant 0,41 ct, River(E)/SI1, GIA Diamond Dossier 6362762540, 33 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW-W/SI, storlek 16,5 mm, vikt 4,2 g, några mindre diamanter med ytdefekter och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 16 800 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,90 ctv, ca TW-Cr/SI-P, stift, höjd 17,0 mm, bredd 2,3 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 15 200 kr

RING, platina, prinsesslipad diamant 1,00 ct, TW(G)/SI1, GIA Report 2387535243, 38 briljantslipad diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 4,2 g, GIA certifikat.

Utrop: 47 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, ovalfasetterad akvamarin ca 4,35 ct, 24 briljantslipade diamanter ca 0,53 ctv, ca TW-Cr/P, höjd på hänget 2,2 cm, ankarkedja 46 cm, vikt 4,7 g, några diamanter har inneslutningar som når ytan, akvamarinen har små nagg.

Utrop: 14 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade akvamariner ca 6,46 ctv, 12 briljantslipade diamanter ca 1,33 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 33 mm, stift, vikt 5,6 g, någon diamant med inneslutning som når ytan.

Utrop: 29 000 kr

Utrop: 9 500 kr

RING, 18K guld, navettslipad diamant ca 1,30 ct, ca W(H)/SI2, 12 baguetteslipade diamanter ca 0,88 ctv, ca W-TCr/VS, storlek 16,75 mm, vikt 5,6 g, mittstenen har inneslutning som når ytan.

Utrop: 59 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 92 briljantslipade diamanter ca 1,09 ctv, ca TW-TCa/SI-P, höjd 15 mm, huggies, vikt 5,3 g, några diamanter med små nagg.

Utrop: 18 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 4 droppslipade blå safirer ca 1,54 ctv, 66 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-Cr/P, höjd 28 mm, stift, vikt 4,6 g, ett fåtal diamanter med små nagg.

Utrop: 17 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,51 ctv, ca W/P, stift, mått 7,0 x 6,0 mm, vikt 1,8 g, en diamant ca Cr.

Utrop: 7 700 kr

COLLIER, 18K vitguld, fantasislipad diamant 0,88 ct, ca Fancy Intense Yellow/SI1, GIA certifikat 5221423809, 26 briljantslipade diamanter ca 0,16 ctv, TW/VS-SI, kedja 40,5 cm, vikt 3,1 g.

Utrop: 46 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 69 briljantslipade diamanter ca 1,09 ctv, ca TW-Cr/P, längd 19,5 cm, vikt 9,6 g, några diamanter med inneslutningar som når ytan.

Utrop: 22 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca TW-W/P, 2 droppslipade gula safirer ca 1,01 ctv, stift, längd 24 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 11 000 kr

RING, platina, radiantslipad diamant 1,01 ct, TW(G)/SI1, GIA Diamond Grading Report 6232842124, 32 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-W/VS-P, storlek 16,5+ mm, vikt 4,0 g, någon mindre diamant har inneslutning som når ytan.

Utrop: 46 000 kr

Utrop: 9 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 25 briljantslipade diamanter ca 0,32 ctv, ca W-TCr/P, 5 smaragder ca 0,61 ctv, längd 41 cm, vikt 2,3 g.

Utrop: 12 000 kr

RING, platina, radiantslipad diamant 0,53 ct, TW(G)/SI1, GIA Diamond Dossier 7418298579, 34 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW-W/SI-P, storlek 16,5 mm, vikt 4,1 g, några mindre diamanter med ytdefekter.

Utrop: 19 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 156 briljant- och baguetteslipade diamanter ca 1,22 ctv, ca TW-Cr/SI-P, höjd 16 mm, stift, vikt 6,4 g, någon diamant med litet nagg.

Utrop: 23 000 kr

Utrop: 64 000 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,91 ct, ca Cr(J)/VS1, 38 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-TCr/SI, storlek 16,75 mm, vikt 2,4 g, några mindre diamanter har ytdefekter.

Utrop: 36 000 kr