41 - 60 av 698
1234...35 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 14 december 2023

Klubbad för

BROSCH, dansande par, silver, markasiter, mått 28x30 mm, vikt 8,4 g.

Utrop: 350 kr

BROSCH, krans med rosett, silver, markasiter, mått 32x34 mm, vikt 9,3 g.

325 kr

Utrop: 350 kr

15 DIAMANTER, briljantslipade, 0,37 ctv, TW-TCr/VVS-VS, 1,8 mm.

Utrop: 2 000 kr

18 DIAMANTER, briljantslipade, 0,46 ctv, TW-W/VVS-SI, 1,9 mm.

2 400 kr

Utrop: 2 200 kr

25 DIAMANTER, briljantslipade, 0,70 ctv, TW-TCr/VVS-VS, 1,9 mm, flera har inverterade naturaler, extra fasetter och små nagg.

1 800 kr

Utrop: 2 000 kr

32 DIAMANTER, briljantslipade, 1,05 ctv, TW-Cr/VVS-VS, 2,0 mm, flera har inverterade naturaler, extra fasetter och små nagg.

Utrop: 2 900 kr

30 DIAMANTER, briljantslipade, 0,98 ctv, TW-Cr/SI, 2,0 mm, flera har inverterade naturaler, extra fasetter och små nagg.

Utrop: 2 500 kr

28 DIAMANTER, briljantslipade, 1,02 ctv, TW-Cr/VVS-SI, 2,1 mm, flera har inverterade naturaler, extra fasetter och små nagg.

Utrop: 2 800 kr

82 DIAMANTER, briljantslipade, 2,83 ctv, TW-Ca/VVS-P, 1,8-2,8 mm, flera har skador och nagg.

4 600 kr

Utrop: 3 300 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, ihåliga, stängbara krokar, höjd 18,0 mm ytterdiameter, bredd 2,7 mm, vikt 1,9 g.

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

BROSCH, förgyllt sterlingsilver, jordgubbsblad, 60-tal, mått ca 40,0 x 40,0 mm, stämplad "EGGERT", vikt 5,0 g.

300 kr

Utrop: 400 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN,14K guld, briljantslipade diamanter ca 0,03 ct respektive 0,05 ct, ca TW/VS-SI, en snurrebuss i sterlingsilver, vikt 0,7 g.

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, stift, mått ca 5,0 mm, en snurrebuss inte ädelmetall, vikt 0,6 g.

325 kr

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/vitguld, stift, mått 11,3 mm, vikt 0,8 g

700 kr

Utrop: 550 kr

HÄNGE, 18K guld, snäckskalscamé med motiv av en dam, höjd ca 20,0 mm, vikt 1,4 g.

Utrop: 500 kr

BROSCH, 830 silver, lavacamé, motiv av snidad dam, mått ca 40 x 30 mm, vikt 15,5 g.

650 kr

Utrop: 700 kr

MATSILVER, 830 silver, 8 kaffeskedar, Chippendale, vikt 115 g.

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW/VS, storlek 17,75 mm, vikt 4,2 g.

4 600 kr

Utrop: 5 000 kr

SANDBERG, hänge, sterlingsilver, "Ringo öppet hjärta", längd ca. 30 mm inklusive ögla, vikt 2,9 g.

850 kr

Utrop: 900 kr

SANDBERG, hänge, sterlingsilver, "Ringo hjärta", längd ca. 24 mm inklusive ögla, vikt 1,8 g.

750 kr

Utrop: 850 kr