41 - 60 av 313
1234...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 18 november 2023

Klubbad för

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor ca 10,2 mm, 14 briljantslipade diamanter ca 0,43 ctv, ca TW-TCr/VS, höjd 21 mm, vikt 5,5 g, huggies, enstaka diamant med nagg.

8 000 kr

Utrop: 8 800 kr

RING, 18K guld, 5 smaragdslipade rosa behandlade safirer, briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 17 mm, vikt 4,4 g, två av safirerna med hålighet på ytan.

Utrop: 14 440 kr

RING, 18K guld, ovalslipad morganit ca 4,61 ctv, ovalslipade rubiner ca 3,99 ctv, svarta diamanter ca 0,43 ctv, stl 16,75 mm, vikt 7,2 g.

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K guld, 90 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W/P, stl 17 mm, vikt 8 g.

Utrop: 13 200 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, ovalslipad akvamarin 6,6 ct, 2 baguette - och 28 briljantslipade diamanter ca 0,99 ctv, ca W-TCa/VS-P, stl 16,25 mm, vikt 5,7 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 22 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, delvis svartrodinerat, safirer ca 5,83 ctv, höjd 32 mm, vikt 10,9 g, stift.

Utrop: 24 000 kr

TENNISARMBAND, 18K guld, 88 briljantslipade diamanter ca 1,82 ctv, ca TW-TCr/VS, längd 18,5 cm, vikt 9,6 g.

Utrop: 32 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 16 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stift, längd 15 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 6 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 6 droppslipade smaragder ca 2,57 ctv, 132 briljantslipade diamanter ca 2,03 ctv, ca TW-TCr/VS-P, höjd 53 mm, vikt 9,2 g, stift, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 29 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, turkoser, onyx, 2 briljant - och 58 åttkantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ca W/SI, höjd 67 mm, vikt 17 g, stift.

Utrop: 29 000 kr

ÖRRINGAR, 18K guld, 32 briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-TCr/VS, flexmodell, diameter 26 mm, vikt 7,2 g.

Utrop: 14 400 kr

RING, 18K guld, 11 ovalslipade rubiner ca 4,18 ctv, 165 briljantslipade diamanter ca 1,14 ctv ca TW-TCr/SI-P, 17,25 mm, vikt 3,4 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

Utrop: 18 800 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 34 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, ca TW-W/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 10 600 kr

CARMOSÉRING, 18K vitguld, stjärnrubin 3,30 ct, briljant - och trapetsslipade diamanter 1,09 ctv, ca W/VS-SI, GGS certifikat, stl 16,25 mm, vikt 10,4 g.

Utrop: 13 200 kr

RING, 14K guld, rosenstenar, skador, nagg, tennlödningar, stl 16,5 mm, vikt 15,1 g.

Utrop: 17 000 kr

RING, 18K vitguld, ovalt fasetterad blå safir ca 2,60 ct, 2 triljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca TW/VS, en skadad i rondist invid en klo, stl 16,5 mm, vikt 4,0 g.

CARMOSÉRING, platina, ovalslipad obehandlad safir 3,50 ct, GIA certifikat 2448834687, 24 briljantslipade diamanter 0,93 ct, ca TW-Ca/VS-P, stl 16,5 mm, vikt 4,7 g, enstaka diamanter med skador och nagg.

26 000 kr

Utrop: 29 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 48 briljantslipade diamanter ca 0,89 ctv, ca TW-TCr/VS, stift, vikt 3,4 g.

Utrop: 18 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,58 ctv, varav mittstenarna ca 0,38 ctv, ca TW-W/VS, stift, diameter 7,0 mm, vikt 2,2 g.

Utrop: 11 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,36 ctv, ca TW-W/SI, stift, vikt 1,3 g.

Utrop: 7 200 kr