621 - 629 av 629
1...303132 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 september 2023

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 3,8-7,4 mm, doserat, lås i silver, markasiter, längd 50 cm, vikt 13,8 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

PÄRLCOLLIER, lås 18K guld, odlade pärlor, doserat 3 mm - 7,2 mm, längd ca 49,5 cm, vikt 13,6 g.

Utrop: 1 300 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 4 gammal och äldre briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W/VS, antik, Bernard Hertz, Stockholm 1918, stl 17 mm, vikt 2,3 g, några diamanter med nagg.

2 300 kr

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, 18K guld, ovalslipade rubiner och safirer, längd 70 cm, vikt 11,3 g, flera rubiner med sprickor och inneslutningar som når ytan.

6 000 kr

Utrop: 4 800 kr

Smycken Påhängen

PÅHÄNGEN, 14K guld/silver, rosenslipade diamanter, mått 15x35 mm, vikt 9,9 g.

3 000 kr

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K guld/platina, safirer, rosenslipade diamanter, Frankrike, stl 16,5 mm, vikt 2,7 g, diamanter med skador och nagg, svaga fattningar.

Utrop: 2 800 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 6,8 g, gravyr.

3 700 kr

Utrop: 4 100 kr

PÄRLCOLLIER, 18K guld, odlade pärlor, längd 40,5 cm, vikt 6,8 g.

2 600 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 14K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, stl 17,75 mm, vikt 1,3 g.

3 600 kr

Utrop: 2 000 kr