21 - 40 av 197
123...10 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 8 juli 2023

Klubbad för

OMEGA, Speedmaster Professional, Mark II (Swiss Made), "Tachymetre", Cal 861, Serie nr. 31612086, Ref nr. ST 145.014, Boett nr. 145.0014, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, manuell, mineralglas, utbytt urtavla/visare/bakboett (se fördjupad info), originallänk, viklås, Ref nr. 1162/1/173, fabriksservad mars 2023, ca 1972, serviceetui.

21 500 kr

Utrop: 22 000 kr

LONGINES, Legend Diver Watch, Cal L633 (ETA 2824-2), Serie nr. 47403301, Ref nr. L3.674.4.50.0, Boett nr. L3.674.4, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, vridbar innerring, läderband, cert, januari 2018, box, ytterkartong.

13 000 kr

Utrop: 13 000 kr

ROLEX, Oyster Pepretual (T Swiss T), Chronometer, Ref nr. 1002, Serie nr. 884617, Cal 1570, Verk nr. D144457, Boett nr. 1002 (III.68), herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, tillverkad tredje kvartalet 1968.

Utrop: 25 000 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Bvlgari, Cal 220, Verk nr. 231278, Ref nr. BB 38 SL AUTO, Serie nr. L0920, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2005.

10 000 kr

Utrop: 10 200 kr

Klockor Rado

RADO, Captain Cook, Cal 763, Serie nr. 15891997, PIC nr. R32504315, Ref. nr. 01.763.0504.3.131, herrur, 42 mm, brons/ titan, automatisk, safirglas, datum, läderband, originalspänne i brons, ca 2020, box, ytterkartong.

16 000 kr

Utrop: 17 000 kr

LONGINES, Conquest (30bar/300meter), Cal 115, Serie nr. 39726782, Ref nr. L3.659.4.58.6, Boett nr. L3.659.4, herrur, 41 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. L600131318W, ca 2013.

2 300 kr

Utrop: 2 400 kr

Klockor Candino

CANDINO, herrur, 35 mm, (T Swiss Made T), Cal ETA 2750, Ref nr. 10511, Boett nr. 0835, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, gravyr (Tre Kronor), läderband, ca 1968.

Utrop: 3 300 kr

Klockor Piaget

PIAGET, damur, 28,5 mm, Cal 9P1, Verk nr. 7511024, Boett nr. 9330 A 6 / 269226 / 348 18K vitguld, manuell, safirglas (repor/nagg), briljantkrans (22 st. ca TW/VVS-VS, ca 2,50 ctv), integrerad originallänk, längd 190 mm, totalvikt 76,1 gram, ca 1975.

Utrop: 46 000 kr

Klockor Louis Vuitton

LOUIS VUITTON, Tambour Monogram, Serie nr. TV7943, Ref nr. QA071, unisex, 34 mm, stål, quartz, safirglas, integrerat läderband, originalspänne, cert, december 2021, box, ytterkartong.

15 000 kr

Utrop: 14 000 kr

BREITLING, SuperOcean Chronograph 42 (200M/660FT), Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2838633, Serie nr. 2838633, Ref nr. A13311C91B1A1, Boett nr. 0817B5, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Professionallänk III, viklås, Ref nr. W0917/161 A, ca 2017, box, ytterkartong.

20 000 kr

Utrop: 22 000 kr

INTERNATIONAL WATCH CO, Schaffhausen, herrur, 30,5 x 31 (39) mm, Cal 8541, Serie nr. 1732721, Boett nr. 1721795/R1160A, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, bucklor, läderband, ca 1963.

10 400 kr

Utrop: 7 400 kr

L.U.C, Antimagnetique, herrur, 34 mm, Cal Fontainmelon 26, Boett nr. 31863, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1960.

2 500 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Oris

ORIS, Big Crown, BC 3 Day-Date, Cal 635 (ETA 2836-2), Serie nr. 21 11890, Boett nr. 7500, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 8 20 50, ca 2000.

Utrop: 4 200 kr

OMEGA, Genève, Dynamic I (T Swiss Made T), Cal 613, Serie nr. 32705368, Ref nr. ST 136.033, Boett nr. 135.033/136.033/165.039/166.039, herrur, 41,5 x 36,5 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, renoverad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 1181/215, ca 1970.

3 200 kr

Utrop: 2 600 kr

SEIKO, Prospex LX GMT, Spring Drive, Cal 5R66, Serie nr. 930184, Ref nr. SNR025J1, Boett nr. 5R66-0BM0, herrur, 44,8 mm, titan, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås (titan/stål), cert, februari 2022, box, ytterkartong.

Utrop: 26 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Chronometer, Ref nr. 116233, Serie nr. 8S941131, Cal 3135, Verk nr. S030T544, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), defekt (akut servicebehov, se fördjupad info), Oysterlänk, viklås (se fördjupad info, Easylink), Ref nr. 72603-X0H, cert, augusti 2013, box.

70 000 kr

Utrop: 52 000 kr

BREITLING, Navitimer Premier, Cal 40 (ETA 2892A2), Ref nr. A40035, Serie nr. 0195, kronograf, herrur, 36,7 mm, stål, automatisk, mineralglas, utbytta visare, läderband, viklås, ca 1998.

17 200 kr

Utrop: 15 000 kr

Klockor Elgin

ELGIN, Elgin Natl.Watch Co fickur, 52 mm, savonett, Cal 70 "B.W Raymond" (15 stenar, 18 size), Serie nr. 3221002, Boett nr. C1655, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, s.k. "Box Hinge-boett", innerlock i 14K guld, monogram, bucklor, ca 1889.

Utrop: 30 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 491, Serie nr. 14815787, Ref nr. OJ 2848, Boett nr. 2848/2846 SC / 11457947, herrur, 34 mm, 14K guld, automatisk, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt (akut servicebehov), läderband, ca 1955.

7 700 kr

Utrop: 7 200 kr

OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 266, Serie nr. 14254792, Ref nr. CK 2791, Boett nr. 2791-1, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1954, metallänk ej original.

4 200 kr

Utrop: 2 800 kr