281 - 289 av 289
1...131415 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 13 maj 2023

Klubbad för

BVLGARI, collier, 18K guld, romerskt mynt, läder, ljusterbar längd, vikt 22,8 g, slitage.

31 000 kr

Utrop: 9 000 kr

ALLIANSRING, platina, briljantslipade diamanter 0,36 ctv enligt gravyr, ca TW-TCr/VS-SI, Iduna, stl 16,75+ mm, vikt 5,4 g, enstaka diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 5 600 kr

DIAMANT, svart, kuddformad fantasislipad 4,66 ct, mått 9,93 x 9,20 x 5,34 mm, IGI certifikat, diamanten har inneslutningar som når ytan, sprickbildningar samt små nagg.

Utrop: 3 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 prinsesslipade diamanter ca 0,55 ctv, caTW-W/VS, Schalins, stl 16,25 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 5 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 36 briljantslipade diamanter ca 1,08 ctv, ca W/VS, höjd 20 mm, vikt 11,5 g, stift/clips, en diamant är skadad.

Utrop: 11 600 kr

PIAGET, ring, 18K vitguld, ovalslipad topas, briljantslipad diamant ca 0,02 ct, serienr A95718, 1998, stl 17,75 mm, vikt 13 g.

Utrop: 16 600 kr

GEORG JENSEN, ring, Moonlight grapes, nr 58, stl 17,75 mm, vikt 21 g.

3 300 kr

Utrop: 3 300 kr

CLAES GIERTTA, collier, silver, rutilkvarts, längd 40 cm, 1961, vikt 46,2 g.

Utrop: 2 300 kr

OLE LYGGAARD, collier, design string, oxiderat silver, svart silke.

400 kr

Utrop: 450 kr