Avslutad | Klockor – Lördag 1 juni 2002
SILVANA, herrur, 28 mm, vitmetall, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, 1940-tal, metallänk ej original.
Klockor Mido
MIDO, Multifort, herrur, 28 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1940-tal, metallänk ej original.
Klockor Gucci
GUCCI, Ref nr. 6000L, damur, doublé, quartz, mineralglas (repigt), läderband, ca 1985, box.
BREITLING, Headwind, Ref nr. A45355, serie nr. 322019, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, Pilotlänk, kronometer certifikat, bruksanvisning, ca 2000, box.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Ellipse, Ref nr. 3546, Serie nr. 2708365, verk nr. 1158634, cal 23-300 PM, herrur, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne 18K guld, ca 1978, box.
ROLEX, Daytona, Ref nr. 16523, Serie nr. W784065, kronograf, herrur, stål/guld, automatisk, safirglas, brilanturtavla, Oysterlänk, ca 1997.
Visa varaKlockor Övriga klockor
MORMORSUR, ankarur, 36 mm, silver, ca 1910, kedja 18K guld, längd 485 mm, vikt 15.0 g.
Klockor Alpina
ALPINA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, gravyr, ca 1963, länk 18K guld, längd 175 mm, vikt 12.0 g.
Klockor Eterna
ETERNA, Executive 4000, herrur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, länk 18K guld, längd 185 mm, totalvikt 69.6 g, defekt ställsystem.
CERTINA, Certidate, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1958, metallänk ej original.
TIMBER, damur, förgyllt silver/lapis lazuli, quartz, läderband, oanvänd, box.