401 - 420 av 566
1...202122...29 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 23 juli

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, emalj, cubic zirkoner, bredd 9 mm, vikt 0,5 g, stift.

Utrop: 175 kr

HÄNGE MED KEDJA, vitmetall, ametist, höjd 45 mm, längd 70 cm, vikt 26,0 g.

Utrop: 225 kr

HÄNGE MED KEDJA, rostfritt stål, gitarr, bredd 52 mm, längd 55 cm.

Utrop: 150 kr

HÄNGE, oxiderat stål, timglas, höjd 49 mm, vikt 10,9 g.

Utrop: 175 kr

ARMBAND, röd tigeröga, bredd 8 mm, vikt 17,5 g.

200 kr

Utrop: 150 kr

3 HÅRSPÄNNEN, lapis lazuli, ametist, röd jaspis, gulmetall, längd ca 67 mm, bredd ca 12 mm.

Utrop: 175 kr

OMEGA, damur, 20 mm, Cal 244, Serie nr. 14633499, Boett nr. 2795-3, doublé (80 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1955, metallänk ej original (skadad).

225 kr

Utrop: 175 kr

FICKUR, 50,5 mm, Boett nr. 8675/4187, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, sekundvisare lös, motiv, bucklor, ca 1890, nyckel.

150 kr

Utrop: 175 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 5258518, Boett nr. 5574533, doublé, ankargång, skadad urtavla, defekt (går ej), boett signerad "Illinois Watch Case Co. Elgin, USA", bucklor, ca 1920.

950 kr

Utrop: 300 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 1789021, Boett nr. 2769229/97, silver (0,8000), ankargång, skadad urtavla, defekt (går ej, fjäder av), bucklor, ca 1914, fickurskedja i metall.

950 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, "L.N.Brink, Hallsberg", fickur, 52 mm, Boett nr. 1836224, silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt (går ej, fjäder av), ca 1900.

375 kr

Utrop: 400 kr

LONGINES, mormorsur, 38 mm, Cal G.F, Boett nr. 1797307, silver (0,800), ankargång, gravyr, bucklor, ca 1905, kedja i metall.

650 kr

Utrop: 200 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, persikofärgad månsten, labradorit, höjd 17 mm, vikt 2,2 g, stift.

Utrop: 600 kr

FICKUR, "Breguet, a Paris", 49,5 mm, Boett nr. 8822, 14K guld, spindelgång, nyckeldragare, saknar glas, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1800.

6 400 kr

Utrop: 3 200 kr

FICKUR, "Reform Watch", 51 mm, Boett nr. 3073, vitmetall, ankargång, nyckeldragare, motiv på urtavlan (se fördjupad info), skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1900.

2 300 kr

Utrop: 275 kr

W.CATCHPOOL, London, mormorsur, 39 mm, Boett nr. 608, gulmetall, spindelgång, nyckeldragare, urtavla i guld, defekt, ca 1820.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

FICKUR, 51 mm, gulmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt (går ej, servciebehov), motiv i emalj (skadat), paste runt boetten, skadad boett, ca 1800.

750 kr

Utrop: 175 kr

Smycken Lås

LÅS, silver, markasiter, en sten saknas, odlad sötvattenpärla (ytskada), vikt 1,8 g.

25 kr

Utrop: 50 kr

FICKUR, "Tho Strout, London", 40 mm, gulmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt (rost, går ej), ytterboett, 48 mm, gulmetall, tillverkad i repousseteknik, ca 1770, chatelaine i gulmetall.

850 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, förgyllt sterlingsilver, porslinscamé, grön agat, rosa labradorit, odlade sötvattenpärlor, Italien, höjd 18 mm, längd 46-51 cm, vikt 6,1 g.

Utrop: 1 300 kr