Avslutad | Allmänna – Tisdag 26 mars
3 RINGAR, sterlingsilver/förgyllt sterlingsilver, blåa/vita glasstenar, stl 17,75/18/ställbar, vikt 10,7 g.
Glas Karaffer
ORREFORS, glaskaraff, serie "Helena", design Gunnar Cyrén, höjd 29 cm, mindre nagg och repor.
Konst Skulpturer
KONST, Arne Jones ( 1914-1976 ) "Blossom", aluminium, 18 x 12,5 cm, liten skada i ena hörnet.
COLLIER, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca W/SI, bredd 9,5 mm, längd 36/40/44 cm, vikt 1,7 g.
HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, cirkel, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W/VS-SI, höjd inklusive ögla 18,0 mm, kedja 38/42/46 cm, vikt 2,7 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cz, ägg ca 15,0 mm, kedja 80 cm, vikt 9,4 g.
ÖRHÄNGEN, 3 par, sterlingsilver, svarta stenar, olika modeller, stift, vikt 12,5 g.