Avslutad | Pant – Tisdag 8 juni 2021
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 36 mm, stål/guld, "Brown Flower Dial", Ref nr. 16203, automatisk, datum, Oysterlänk s/g, kortad, cert (253 Norge), Serie nr. Y693205 (ca 2002), manual, box, tag & ytterkartong
Joan Miró (1893-1983), färglitografi, signerad med blyerts "XXXVIII / LXXX Miró" (38/80), inramad, 50 x 59 cm
James Coignard (1925-2008), färglitografi "Les Positionement gris", från 1989, signerad med blyerts "58/95", inramad, 57 x 73 cm
Anders Österlin (1926 - 2011), tavla, olja på duk, något skadad, signerad "Anders Österlin", inramad, 60 x 60 cm
Hans Hamngren (1934 - 2017), färglitografi, signerad med blyerts "Epreuve d'artish, Hamngren 1965", inramad, 64 x 40 cm
Bertil Berg (1935 - idag), färglitografi, signerad 165/300, tillverkad 1950, inramad, 65 x 50 cm
Lillemor Tell (1920 - 2010), färglitografi, "Brigantell" signerad 37/90, inramad, 46 x 33 cm
Lillemor Tell (1920 - 2010), vattenfärg, "Tittarna nyåret 2000, till Lennart", inramad, 31 x 24 cm
Lillemor Tell (1920 - 2010), färglitografi, "Afrodite" signerad 11/90 "Till Lennart", inramad, 19 x 27 cm
Parti silver S830 brv 483,6g, 6st matknivar, 1st osthyvel, med monogram, rostfrittstål, med tyg fodral
Parti silver S830 257,2g, 8st dessertgafflar, 6st teskedar, 2st tårtspadar, med monogram, med tyg fodral
Parti silver S830 478,0g, 12st matskedar, 8st teskedar, olika modeller, med monogram, tyg fodral